BM Alior Bank - Raport Futures

01.12.2017 08:46  Komentarze giełdowe
Sytuacja rynkowa

Notowania czwartkowej sesji pogłębiły wcześniejszy spadek. Na wykresie 60-min z nawiązką został wykonany potencjał spadku wynikający z wcześniejszej formacji RGR. Próba stabilizacji notowań w pierwszych godzinach sesji ostatecznie nie wytrzymała, notowania zeszły na nowe lokalnej minima, kurs jest obecnie przy strefie wsparcia poprzedniego dołka. Zarówno fakt wykonania zasięgu spadku z RGR, jak i podtrzymanie wsparcia poprzedniego dołka wraz z sygnałami wyprzedania rynku na wskaźnikach AT, przybliżałyby co najmniej wzrostowe odreagowanie z dzisiejszym dniem.

Na diagramie dziennym kurs jest przy poziomie poprzedniego minimum, jednocześnie na powrót istotnie naruszając podstawę kilkumiesięcznego wzrostowego kanału, który w obliczu listopadowych wydarzeń powoli zaczyna tracić rację bytu. Jeżeli poprzedni dołek nie wytrzyma naporu podaży to kolejne strefy wsparcia będą kształtowały się lekko poniżej barier 2350 i 2300 pkt. 
 
Dla spółek indeksu bazowego mocno ciążą spółki paliwowe. Aczkolwiek dla PKORLEN (obecnie drugi największy udział w WIG20) jest już niemal w całości zrealizowany zasięg spadku z wcześniejszej formacji RGR (ok. 110 zł) co przybliżałoby moment stabilizacji i wzrostowego odbicia. Przeszkodą ku temu mogą być czynniki fundamentalne związane z pogarszającymi się relacjami cen ropy i produkowanych paliw. PGE jest na poziomie poprzedniego dołka z początku listopada testując obszar zniesienia 50% z całej zapoczątkowanej przed rokiem fali wzrostowej. Tutaj fundamentalnie ważą relacje cen energii oraz węgla i pozwoleń CO2.

Po drugiej stronie indeksu stoją spółki sektora finansowego, ze wskazaniem na PKOBP. Dobre wyniki wspierane poprawą marżowości odsetkowej oraz relacji kosztów do dochodów oraz szacunki inflacyjne, które mogą przybliżać w kolejnych kwartałach bardziej restrykcyjne podejście w polityce pieniężnej, podtrzymują zainteresowanie akcjami. Jednakże technicznie jest sygnalizowany stan mocnego wykupienia rynku co może obciążyć indeks bazowy. 
 
Na giełdach zagranicznych, zwłaszcza amerykańskich trwa wzrostowy rajd wynikający z przybliżenia reformy podatkowej. Kontrakty terminowe na S&P500 i DJIA z dużym impetem wzbijają się na nowe historyczne maksima cenowe. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na odczyty wskaźników PMI dla Polski oraz innych gospodarek. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania sWIG80
Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda