BM Alior Bank - Raport Futures

19.02.2018 08:26  Komentarze giełdowe
Zamkniecie tygodnia przyniosło kontynuację zniżki. Lepsze nastroje na otwarciu sesji, napędzane pozytywnym sentymentem giełd zachodnich, szybko zaczęły się poddawać większej presji podażowej, i do końca notowań kurs sukcesywnie się obsuwał. Na diagramie dziennym kurs fw20 schodzi w obszar testowanego z początkiem lutego wsparcia grudniowych dołków 2372 pkt. Wysokie spadkowe korpusy ostatnich świec wskazywałby jako bardziej prawdopodobne dalsze obniżenie kursu. 
 
Po stronie spółek indeksu bazowego słabo zachowują się banki, mocne obsunięcia notują zwłaszcza największe PEKAO i PKOBP, niewykluczone że to wpływ ostatnich zmian w zarządach spółek państwowych i obaw o podobne działania w wyższej wspomnianych, jak również ryzyka negatywnego wpływu na przyszłe wyniki finansowe po wejściu w życie z początkiem roku nowego standardu MSSF9 zmieniającego zasady klasyfikacji i wyceny aktywów finansowych.

Wciąż niepewnie zachowuje się energetyka, zwłaszcza w otoczeniu rosnących cen pozwoleń na emisję CO2. W odniesieniu do branży paliwowej cieniem kładą się wspominane ostatnie zmiany władz w spółkach SP, chociaż in plus działają poprawy relacji cen paliw do zmiany cen ropy implikując wyższe modelowe marże rafineryjne. 
 
Na giełdach zachodnich, zwłaszcza amerykańskich, utrzymują się dobre nastroje. Kontrakty terminowe na SP500 już w ponad połowie odrobiły załamanie kursu jakie pojawiło się na przełomie stycznia i lutego. Zmiana notowań futures na SP500 oraz DAX od piątkowego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. Dziś giełdy amerykańskie nie pracują w związku z czym można spodziewać się niższej niż zazwyczaj aktywności inwestycyjnej na krajowym rynku. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda