BM Alior Bank - Raport Futures

10.12.2018 09:21  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Futures
Zamknięcie tygodnia przyniosło kontynuację spadków na krajowym rynku. Mimo lekko wzrostowego otwarcia i dość neutralnych pierwszych godzina sesji, popołudniowe spadki na giełdach zagranicznych wpłynęły na pogorszenie nastawienia na krajowym rynku. Na wykresie 60-min kurs FW20 przełamał dotychczasową wzrostową linię wsparcia, jednocześnie wybił się dołem z formacji trójkąta odwróconego.

Dodając do tego wyższy wolumen na owym przebiciu, prawdopodobieństwo pogłębienie zniżki rośnie. W tym interwale MACD podtrzymuje sygnał sprzedaży, RSI jest w kanale spadkowym. Na wykresie dziennym słabszą kondycję podkreśla brak obrony wsparcia na poziomie niedawno pokonanego szczytu z początku listopada przy wartości 2296 pkt. Kreślona od końca października wzrostowa linia wsparcia dopuszcza spadek indeksu do poziomu poniżej 2250 pkt. 
 
Na giełdach zagranicznych piątkowe popołudnie oraz poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy są pod wpływem piątkowego, słabego raportu z amerykańskiego rynku pracy wykazującego znacznie niższy przyrost nowych etatów od prognoz i poprzednich danych. Zmiana notowania futures na DAX i SP500 od piątkowego popołudnia implikuje wyraźnie spadkowe otwarcie dla FW20. Zwracamy jednakże uwagę, na podstawie przeszłych danych, że niejednokrotnie gorsze odczyty, zwłaszcza z rynku pracy, były odbierane praz pryzmat łagodniejszego nastawienia w polityce pieniężnej.
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda