BM Alior Bank - Raport Futures

04.02.2019 10:08  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Futures
Ostatnia sesja minionego tygodnia dla fw20 rozpoczęła się na lekkim plusie z poziomu 2 394 pkt. Popyt jednak nie zdołał utrzymać poziomu odniesienia, co zostało wykorzystane przez podaż do przeprowadzenia ataku. Przedpołudniowy sentyment wyznaczały publikacje wskaźników PMI dla przemysłu w styczniu, które ogólnie dawały obraz braku zaskoczenia względem oczekiwań. 

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures

Do południa jednak kurs kontraktów systematycznie spadał osiągając dzienne minimum na 2 378 pkt (-0,59%). W drugiej części sesji zaczęły wchodzić do gry oczekiwania na dane z USA z rynku pracy w styczniu, które kształtowały się następująco: stopa bezrobocia wzrosła do 4% (oczekiwano utrzymania poziomu 3,9%), a zmiana zatrudnienia wyraźnie zaskoczyła wzrostem do 304 tys. (oczekiwano 165 tys.).

Płaca godzinowa wzrosła zgodnie z konsensusem o 3,2% r/r. Pozytywnym zaskoczeniem okazał się ISM dla przemysłu, który wzrósł do 56,6. Nastroje na FW20 w drugiej części sesji były skrajnie odmienne od przedpołudniowych. Kurs systematycznie rósł osiągając dzienne maksimum na 2 399 pkt, a na zamknięciu 2 397 pkt (+0,21%). Dzienny wolumen obrotu był raczej poniżej przeciętnego i wyniósł 10,5 tys.
Strona popytowa od 4 sesji próbuje przełamać lokalny opór na 2 397 pkt. W piątek ponownie manewr ten nie udał się, ale kupujący zdołali zatrzymać kurs na tym poziomie, co daje dziś dobrą pozycję wyjściową do wybicia górą i ponownego skierowania kursu w rejon maksimów sprzed kilku dni na 2 429 pkt. Kalendarium publikacji ważnych informacji jest dziś puste, po południu rynki poznają jedynie historyczne już (listopadowe) finalne dane o zamówieniach na dobra, które nie powinny emocjonować. 
 
FW20 w układzie dziennym
 
 
FW20 w układzie 60-minutowym 
BM Alior Bank
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Czy awans Polski w FTSE Russel na pewno niekorzystnie wpłynie na rynek akcji   #BIZNESwDRODZE, odcinek 5, Michał Sadowski, BRAND24 SA
 

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda