BM Alior Bank - Raport Futures

18.02.2019 09:20  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Futures
Zamknięcie tygodnia przyniosło wzrostowe odreagowanie na krajowym rynku. Po względnie neutralnym otwarciu notowań w pierwszej połowie sesji miała miejsce mocniejsza zwyżka, lekko skorygowana w godzinach popołudniowych. Na wykresie 60-min punkt zatrzymania wcześniejszej zniżki i odwrotu wypadł w pobliżu wsp. Fibonacciego (zniesienie 61,8% z wcześniejszej fali wzrostowej oraz 2,618 z ostatniej korekty wzrostowej – oznaczenia na wykresie).

W szerszym ujęciu jest to w chwili bieżącej jedynie ruch powrotny do linii wybicia z dominującej formacji podwójnego szczytu – 2355 pkt. Poziom docelowy określony wysokością formacji pozostaje bez zmian przy poziomie ok. 2280-2290 pkt. 
 
Na wykresie dziennym na fali piątkowej zwyżki pojawiła się formacja przenikania, która wymaga jednak potwierdzenia ze strony bieżących notowań (najlepiej wzrostowa świeca o zamknięciu wyższym od kursu odniesienia). Wiarygodność formacji jednak o tyle jest umniejszona, że wciąż aktualnym wskazaniem jest wcześniejsze dolne wybicie z kanału wzrostowego. Również poziom obrotów nie jest zbyt imponujący w porównaniu z poprzedzającymi sesjami spadkowymi. 
 
Dobre nastroje utrzymują się na giełdach zagranicznych. Źródłem lepszego nastawienia do rynków akcji są doniesienia o kontynuacji w bieżącym tygodniu rozmów handlowych pomiędzy USA i Chinami. Tym samym zostały przyćmione gorsze, piątkowe dane o amerykańskiej produkcji przemysłowej. Jako, że duża cześć piątkowej zwyżki kontraktów terminowych na S&P500 i DAX (oraz Eurostoxx 50) została wykonana jeszcze w trakcie notowań na GPW, to jej wpływ na dzisiejszej otwarcie FW20 raczej będzie dość ograniczony. Dziś nie pracują rynki amerykańskie co z reguły skutkuje obniżoną zmiennością i aktywnością na naszym parkiecie. 
 
FW20 w układzie dziennym
 
 
FW20 w układzie 60-minutowym


 
BM Alior Bank 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
#BIZNESwDRODZE, odcinek 5, Michał Sadowski, BRAND24 SA   Albert "Longterm" Rokicki, #110 PYTANIA DO LONGTERMA (25.01.2019)
 

Notowania sWIG80
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda