BM Alior Bank - Raport Futures

19.02.2019 08:36  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Futures
Początek tygodnia na krajowym rynku przyniósł niewielką obniżkę kursu FW20. Mimo wyższego otwarcia, początkowo napędzanego sprzyjającą sytuacją na giełdach zachodnioeuropejskich, w kolejnych godzinach kurs już tylko obsuwał się na niższe poziomy. Na wykresie dziennym została zanegowana uwidoczniona po piątkowej sesji formacja przenikania. Jest podtrzymane dolne wybicie z wcześniejszego kanału wzrostowego.

Wczorajszej sesji towarzyszyły bardzo niskie obroty, głównie z powodu absencji inwestorów amerykańskich (wczoraj giełdy w USA nie pracowały). Dla danych kontynuacyjnych wczorajszy wolumen był najniższy od ponad pół roku. Nadal rośnie LOP, wskaźnik MACD jest bliski przebicia poziomu równowagi. 

Zobacz także: Komentarz poranny 19.02.2019
 
Na wykresie 60-min piątkowe odbicie zostało szybko skontrowane pozostając jedynie ruchem powrotnym po uprzednim wybiciu z formacji podwójnego szczytu. Poziom docelowy wynikający z formacji to ok. 2280-2290 pkt. W drugiej połowie sesji wczorajszych notowań pojawiały się świece o wydłużonych dolnych cieniach (młoty) wskazujące na obniżenie presji spadkowej.

Kontrakty terminowe na indeksy DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia idą ruchem płaskim implikując neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw oraz niemieckim wskaźniku nastrojów gospodarczych ZEW.

FW20 w układzie dziennymFW20 w układzie 60-minutowym 
 
BM Alior Bank

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #39   #RekinyBiznesu, 05.04.2018, Warszawa
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda