BM Alior Bank - Raport Futures

08.03.2019 08:25  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Futures
Czwartkowa sesja przyniosła spadki w segmencie największych spółek, a więc również i kontrakty terminowe na WIG20 obniżyły kurs. Na wykresie dziennym notowania wybiły się dołem z ponad 3 tygodniowej konsolidacji. Samo wybicie odbyło się świecą o krótkim korpusie, jednak w przypadku indeksu bazowego był to już długi ciemny korpus. Dla FW20 samemu wybiciu towarzyszył mocny skok obrotów, prawdopodobnie napędzany realizacją zleceń z limitem aktywacji najpewniej ustawionego w pobliżu ostatnich dołków (2318 pkt.).

Teraz kolejna potencjalną barierą zatrzymania jest zniesienie 38,2% z całej fali wzrostowej w okresie październik – styczeń na poziomie ok. 2296 pkt. Na wskaźnikach AT przede wszystkim jest dostrzegalne naruszenie kilkumiesięcznej linii wsparcia na RSI, pogłębienie spadku na MACD oraz lekkie wzniesienie ADX (miernik siły trendu). 
Na diagramie 60-min z początkiem sesji było obserwowane, fałszywe jak się okazało, górne wybicie ponad spadkową linię oporu. Jednak zgodnie z globalnym ochłodzeniem nastrojów w godzinach popołudniowych kurs powrócił poniżej rzeczonej linii oraz przełamał wsparcia ostatnich dołków.

Takie wskazania raczej budzą nastawienie do dalszej zniżki. Na rynkach światowych popołudniowa zniżka implikowana była mocnym spadkiem EURUSD po decyzji ECB o przedłużeniu do końca roku okresu niskich stóp procentowych oraz zamiarze uruchomienia kolejnej transzy niskooprocentowanych pożyczek dla sektora bankowego. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę przede wszystkim na dane z amerykańskiego rynku pracy. Słabo prezentuje się poranny odczyt o nowych zamówieniach w niemieckim przemyśle, który wykazuje dalszy spadek w ujęciu rocznym. 
 
FW20 w układzie dziennym
 

BM Alior Bank

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Inwestorzy.TV z wizytą w magazynach Nextbike Polska SA   Na czym polega unikalność Kool2Play
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda