BM Alior Bank - Raport Futures

20.05.2019 11:17  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Futures
Zamknięcie tygodnia na krajowym rynku przyniosło niewielkie osłabienie notowań, również na rynkach zagranicznych główne indeksy poddawały się nieznacznej zniżce. Na wykresie dziennym skupisko ostatnich świec oscylujących wokół obszaru ok. 2180 pkt. podkreśla przynajmniej lokalne osiągnięcie poziomu równowago przy tych wartościach. Wolumen obrotu lekko się obniża, ale jest w pobliżu średniej poprzedzających tygodni. RSI pozostaje w strefie wyprzedania rynku lekko odkręcając się ku górze.

Przebieg ostatnich sesji lepiej obrazuje wykres 60-min. Tutaj na przestrzeni całego ubiegłego tygodnia jest widoczne formowanie kanału bocznego o granicach 2152 pkt. i 2194 pkt. Odpowiednio wybicie poniżej lub ponad będzie identyfikowane jako zapowiedź dalszego ruchu zgodnie z kierunkiem wybicia. 
Od strony rynków zagranicznych wciąż wielką niewiadomą pozostaje oczekiwany przebieg negocjacji w zakresie wymiany handlowej USA – Chiny. Obecnie Chiny w odwecie za ostatnie decyzje USA wprowadzają bariery celne na część produktów amerykańskich. W tle pozostaje jeszcze zaogniający się konflikt USA – Iran. Na krajowym podwórku z „nośnych” wydarzeń pozostaje wciąż ryzyko opodatkowania w niedalekiej perspektywie sklepów wielkopowierzchniowych co istotnie uderza również w krajowych detalistów, ze wskazaniem na DINOPL. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny / lekko spadkowy początek sesji dla FW20. 

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Jak budować portfel inwestycyjny na lata? Przegląd różnych klas aktywów   #5 Śniadanie Inwestorów: KBJ SA
 

Notowania GPW
Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda