BM Alior Bank - Raport Futures

10.06.2019 09:37  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Futures
Zamknięcie tygodnia na krajowym rynku przyniosło kontynuację zwyżki. Po dość neutralnym początku notowań kurs w dalszej fazie sesji poddawał się niewielkiej przewadze popytu. Technicznie wycena FW20 był pod wpływem wcześniejszej formacji trójki hossy. Notowania zdołały dotrzeć do zniesienia 50% z wcześniejszej fali spadkowej (ok. 2285 pkt.).

Nieco wyżej, w pobliżu 2318 pkt., kolejną barierą jest zniesienie 61,8% wzmocnione obecnością spadkowe luki cenowej z początku maja. Na MACD jest podtrzymany sygnał kupna. Na diagramie 60-min FW20 uwagę zwraca zachowanie RSI. Wskaźnik dotarł do swojej kilkutygodniowej strefy oporu ok. 70 pkt, co rodzi ryzyko lokalnej korekty. 
 
Po stronie indeksu bazowego mocnym wsparciem dla piątkowej zwyżki WIG20 były spółki finansowe, zwłaszcza największe krajowe banki. Wciąż dobre nastroje utrzymują się na operatorach telekomunikacyjnych. Przed organizowaną w bieżącym tygodniu konferencją E3 zyskują na wartości akcje CDPROJEKT, w weekend został określony termin premiery gry CyberPunk2077 (16.04.2020).
 
Na rynkach zagranicznych nadal utrzymują się pozytywne nastroje, co dotyczy głównie giełd amerykańskich. Reakcja o tyle nietypowe, że pojawiły się dość słabe dane z amerykańskiego rynku pracy. Można jedynie założyć, ze gorsze odczyty makro przyspieszają oczekiwania obniżki stóp procentowych, o możliwej zmianie w podejściu do polityki pieniężnej wspominał w ubiegłym tygodniu szef FED. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od piątkowego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. 
 
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
 
BM Alior Bank 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Czy awans Polski w FTSE Russel na pewno niekorzystnie wpłynie na rynek akcji   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #38
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda