BM Alior Bank - Raport Futures

12.06.2019 08:25  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Futures
Na krajowym rynku kurs FW20 po lekko wzrostowym otwarciu, w kolejnych godzinach w dość umiarkowanym tempie zyskiwał na wartości. Na wykresie dziennym jest z powodzeniem atakowany potencjalny opór określony zniesienia 50% z wcześniejszej fali spadkowej. Obecnie na horyzoncie jest zniesienie 61,8% dodatkowo umocnione wysoką luką cenową, jaka pojawiła się na fali spadków z początkiem maja – 2138 pkt. W tym interwale nie ma wykazywanych większych zagrożeń dla kontynuacji wzrostów, MACD wszedł ponad poziom równowagi, RSI pozostaje w strefie neutralnej.

Natomiast z perspektywy wykresu 60-min, czyli spojrzenia bardziej krótkoterminowego, są wykazywane czynniki ryzyka dla obecnej zwyżki. W tym interwale kurs już dotarł do teoretycznego poziomu docelowego (2298 pkt.) określonego wsp. 2,618 z wcześniejszej lokalnej korekty spadkowej. Jednocześnie na wskaźnikach MACD i RSI są nakreślone bardzo wyraźne, negatywne dywergencje sygnalizujące osłabienie wzrostowego impetu i możliwość zapoczątkowania korekty spadkowej. Ostatni dołek 2270 pkt. stanowi pierwsze wsparcie. 

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures
 
Na głównych giełdach zagranicznych po wczorajszej sesji dotychczasowy silny impet wzrostowy osłabł, Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy również wykazują słabszy, w porównaniu do ostatnich dni, sentyment. Zmiana notowań tych instrumentów od wczorajszego popołudnia implikuje lekko spadkowy początek sesji dla FW20. Dziś, oprócz odczytów inflacyjnych w USA, będą miały miejsce wystąpienie szefów ECB. 
 
FW20 w układzie dziennym


 
FW20 w układzie 60-minutowym
 
 
 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
iFun4all SA, Michał Mielcarek - Prezes Zarządu, #314 ZE SPÓŁEK   MEANDRY BIZNESU: Zbigniew Jakubas
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda