BM Alior Bank - Raport Futures

11.07.2019 11:25  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Futures
Środowa sesja, chociaż ostatecznie dla FW20 zamknęła się przy kursie odniesienie, to jednak w ciągu dnia przynosiła dość zaskakujące zwroty nastrojów. Po dość neutralnym początku sesji i pierwszych godzinach spokojnego handlu, w godzinach popołudniowych pojawiła się większa presja popytu napędzana poprawą sentymentu na giełdach zachodnich.

Tu z kolei sporą dawkę optymizmu zaszczepiło przemówienie szefa FED, w którym ponownie zasygnalizował obawy o perspektywy gospodarcze co utrwaliło oczekiwania obniżki stóp procentowych na najbliższym i nawet kolejnym posiedzeniu FED. W ostatniej godzinie przed zamknięciem pojawiła się jednak szersza podaż sprowadzając kurs do poprzedniego zamknięcia.
 
Na wykresie 60-min wczorajszą próbę poderwania kuru można identyfikować jako ruch powrotny do uprzednio przełamanej podstawy kanału wzrostowego. Na podstawie ostatnich ekstremów cenowych można wyodrębnić formację trójkąta, którego linie obecnie przebiegają przy poziomach ok. 2276 i 2310 pkt. Zgodnie z charakterem formacji kierunek wybicia będzie determinował dalszy zachowanie kursu. 

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wykazują niewielką zwyżkę implikując lekko wzrostowe otwarcie sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na publikację protokołu z ostatniego posiedzenie ECB oraz w US na kolejne wystąpienie szefa FED, tym razem przed komisją senacką. Ponadto również regionalny szefowie FED mają zaplanowane wystąpienia, pojawi się również cotygodniowy odczyt o nowych zasiłkach dla bezrobotnych. 
 
FW20 w układzie dziennymFW20 w układzie 60-minutowymBM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Albert "Longterm" Rokicki, #110 PYTANIA DO LONGTERMA (25.01.2019)   Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda