BM Alior Bank - Raport Futures

18.07.2019 08:36  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Futures Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja, zarówno na głównych rynkach zagranicznych, jak i krajowym, przyniosła obniżkę kursów. Obawy o wyniki finansowe amerykańskich spółek w II kw oraz niepewny tok rozmów na linii USA – Chiny sprzyjają osłabieniu rynkowego sentymentu. W USA defensywne podejście sygnalizuje obrona przed spadkiem takich sektorów jak użyteczności publicznej, ochrony zdrowia lub dóbr podstawowych.

Na krajowym  rynku w grupie największych spółek przeważała zniżka kursów. Wraz z tym obsuwała się wycena kontraktów terminowych na WIG20, która przybierała na sile przed otwarciem giełd amerykańskich. Technicznie kurs FW20 na wykresie 60-min wyłamał się dołem z formacji trójkąta. Wysokość formacji wynosi ok. 60 pkt. i tak też jest określony potencjał ruchu. Odmierzając ten dystans od linii wybicia poziom docelowy byłby określony w pobliżu 2220 pkt. Po drodze lokalnym wsparciem jest obszar 2255 pkt. wyznaczony zniesieniem 50% z poprzedzającej (opisanej kanałem) tendencji wzrostowej. 

Zobacz także: Wig20 stracił 26 punktów, ponieważ zmalały szanse na silną obniżkę stóp Fed
 
Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wykazują kontynuację zniżki implikując spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim na krajowe dane o produkcji przemysłowej oraz cenach produkcji sprzedanej. W USA pojawi się cotygodniowy odczyt o zasiłkach dla bezrobotnych, ponadto swoje kwartalne wyniki opublikuje kolejna grupa spółek. 
 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym


 
BM Alior Bank 

 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Mateusz Namysł, #33 PODSUMOWANIE MIESIĄCA (08.02.2019)   BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: I. 2019
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda