BM Alior Bank - Raport Futures

22.07.2019 09:35  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Futures Sytuacja rynkowa

Optymizm zainicjowany czwartkową zwyżką został podtrzymany do zamknięcia tygodnia. Kurs fw20 po wyraźnie wyższym otwarciu napędzanym wzrostowym zachowaniem futures na główne indeksy zagraniczne, w kolejnych godzinach sesji poddawał się dalszej przewadze popytu. Na wykresie dziennym dała o sobie znać wcześniejsza formacja objęcia hossy. Uwagę zwraca utrzymujący się wyższy wolumen, zwłaszcza w porównaniu z początkiem ubiegłego tygodnia.

Na wykresie 60-min kurs wyłamał się ponad spadkową linię oporu (wcześniejsze ramię trójkąta). Obecnie „na celowniku” jest lokalny szczyt z początku lipca w obszarze 2332 pkt. Presję oporu podkreślają negatywne dywergencje na RSI oraz linii DMI+, co może skutkować obsunięciem kursu z dzisiejszym dniem. Słabszy początek sesji może tez implikować zachowanie rynków zagranicznych, gdzie od piątkowego popołudnia, zwłaszcza na giełdach amerykańskich, zniżkują kontrakty terminowe na główne indeksy. 
 
Nastroje w USA wciąż podlegają spekulacjom dotyczącym przeszłej polityki pieniężnej. Już niemal pewne jest w opinii rynku, że pierwsza obniżka nastąpi z końcem lipca, natomiast przedmiotem „rynkowych zakładów” jest szacowanie ewentualnie kolejnych obniżek. W dzisiejszym kalendarium makro nie ma istotniejszych wydarzeń. Na rynku amerykańskim trwa w pełni sezon publikacji kwartalnych wyników finansowych. Dla już opublikowanych w kompozycji S&P500 roczna dynamika jest dość słaba i wykazuje ledwie 2% wzrost licząc r/r.
 
FW20 w układzie dziennymFW20 w układzie 60-minutowym 
BM Alior Bank
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
#BIZNESwDRODZE, odcinek 8, Piotr Babieno, Bloober Team SA   Inwestorzy.TV z wizytą w magazynach Nextbike Polska SA
 

Notowania fw20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda