Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Komentarze giełdowe

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

17.08.2017 09:03  Komentarze giełdowe
Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja przyniosła ostatecznie niewielką zwyżkę indeksu WIG, pomimo mocniejszych wzrostów w trakcie dnia (sięgających 0,8%), co może pozostawiać niedosyt, biorąc pod uwagę mocniejszą sesję w otoczeniu zewnętrznym, niewielką partycypację w poniedziałkowym odbiciu globalnych indeksów na fali spadku napięć w geopolityce (co można było zrzucić na karb długiego weekendu), lepszego od oczekiwań odczytu dynamiki krajowego PKB w II kw. br. (+3,9% r/r vs. oczekiwane +3,8% r/r), czy w końcu wspierającej sentyment do państwowych koncernów energetycznych informacji o podpisaniu przez Prezydenta ustawy o OZE (w trakcie dnia ENERGA poinformowała o szacowanym pozytywnym wpływie na 2018 r.). Obok energetyki (WIG-Energia: +2,19%), mocny wzrost zanotował KGHM na fali drożejącej miedzi (2,4% wzrostu na LME), jeszcze mocniej rosły inne metale przemysłowe (cynk, ołów, nikiel). 
 
Obok lepszego od oczekiwań odczytu krajowego PKB, także w strefie euro, wg drugiego odczytu, PKB w II kw. br. wzrosło mocniej, niż wskazywał na to pierwszy odczyt (+2,2% r/r vs. +2,1% r/r). W godzinach wieczornych opublikowano z kolei protokół z ostatniego posiedzenia FED, który został odebrany gołębio i osłabił dolara. Wg zapisów protokołu, na najbliższym posiedzeniu (wrzesień) ogłoszona powinna zostać data rozpoczęcia procesu redukcji sumy bilansowej przez bank centralny. Wskazano też, że część uczestników posiedzenia wyraziła zaniepokojenie niższą od celu inflacją.
 
W dzisiejszych godzinach porannych m.in. LOTOS opublikował swój raport półroczny (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek). Na dziś zaplanowane są także publikacje ze strony JSW, KGHM i TAURONU. W otoczeniu zewnętrznym uwagę przykuwa zaś m.in. publikacja raportu z ostatniego posiedzenia EBC, a z gospodarki krajowej – dynamika płac i zatrudnienia w lipcu. 
 
Więcej informacji w załączniku

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda