Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Komentarze giełdowe

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

13.09.2017 09:11  Komentarze giełdowe
Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja przyniosła lekki spadek krajowego rynku przy kolejnej wzrostowej sesji w otoczeniu zewnętrznym, w tym nowych rekordach na Wall Street. Indeks WIG przez większą część sesji rósł, jednak zaczął zniżkować (przy równolegle zniżkującym złotym) mniej więcej po przekazanej przez PAP informacji o tym, że Komisja Europejska przeszła do drugiego etapu w procedurze wobec Polski o naruszenie unijnego prawa, w związku z ustawą o ustroju sądów powszechnych.

Na informację zareagował negatywnie głównie indeks WIG20, co – łącznie z osłabiającą się walutą – tylko potwierdza tezę, że za dużą część obrotów i ruchu w segmencie spółek o największej kapitalizacji odgrywa kapitał zagraniczny.
 
W trakcie wczorajszej sesji COMARCH poinformował, iż jego oferta w ramach przetargu na "Świadczenie usług wsparcia, eksploatacji i utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS" okazała się cenowo najkorzystniejsza. Co więcej, jest ona znacznie niższa (wynosi bowiem ok. 242 mln zł brutto) od oferty ASSECO POLAND (ok. 374 mln zł) i jednocześnie od budżetu ZUS na ten cel (także ok. 374 mln zł). Kryterium ceny jest dominującym kryterium przy ocenie ofert (waga: 60%), tak więc COMARCH można uznać obecnie za faworyta przetargu, mimo że ASSECO POLAND ma doświadczenie przy ZUS-owskim systemie informatycznym (obsługuje go obecnie). Kurs COMARCHU nie zareagował wysoce pozytywnie (+0,51% na zamknięciu) co sugerować może obawę o rentowność ewentualnej umowy.
 
W kalendarium dzisiejszej sesji uwagę zwracają m.in. finalne odczyty inflacji w Niemczech (CPI w sierpniu bez zaskoczeń, tj. zgodne z odczytem wstępnym), dynamika produkcji przemysłowej w strefie euro oraz odczyt PPI z gospodarki amerykańskiej. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda