Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Komentarze giełdowe

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

14.09.2017 09:05  Komentarze giełdowe
Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja na krajowym rynku przypominała nieco sesję wtorkową, gdy WIG, przy pozytywnej sytuacji w otoczeniu zewnętrznym, zamknął dzień lekko pod kreską, pomimo wzrostów w pierwszej części sesji, a dodatkowo zniżkę kontynuował wczoraj złoty. W Stanach Zjednoczonych środa przyniosła kolejną zwyżkę notowań, S&P500 ponownie ustanowił historyczne maksimum notowań, zbliżając się do okrągłego poziomu 2500 punktów.
 
Na rynku walutowym, obok osłabienia złotego, na uwagę zasługuje także wczorajsze umocnienie dolara, co osłabiło notowania metali przemysłowych. Miedź na LME w dostawach trzymiesięcznych spadła wczoraj o 1,7%, tym samym wg wczorajszego zamknięcia spadła od lokalnego szczytu (4 września br.) o ponad 5%. Nie sprzyjało to notowaniom KGHM, który był wczoraj najmocniej zniżkującym papierem w WIG20 (-2,75%), notując jednocześnie najwyższe obroty w indeksie. W dniu dzisiejszym z kolei cenom metalu mogą nie sprzyjać rozczarowujące dane z Chin, w szczególności o dynamice produkcji przemysłowej w sierpniu (+6,0% r/r vs. oczekiwane +6,6% r/r i vs. +6,4% r/r w lipcu).
 
Mocne spadki zaliczyły wczoraj dwie spółki starające się o umowę dot. obsługi systemu informatycznego ZUS, tj. ASSECO POLAND oraz COMARCH. We wtorek druga ze spółek poinformowała w trakcie sesji, iż  jej oferta w ramach przetargu na "Świadczenie usług wsparcia, eksploatacji i utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS" okazała się cenowo najkorzystniejsza, natomiast reakcja była mocno ograniczona, co sugerowało potencjalne obawy o rentowność ew. kontraktu (oferta COMARCHU jest dużo tańsza od budżetu ZUS i oferty ASSECO POLAND). Notowania COMARCHU spadły wczoraj o 3,63%.
 
W dzisiejszym kalendarium, oprócz opublikowanych już danych z Chin, uwagę przykuwają odczyty inflacyjne oraz cotygodniowe dane o nowych zasiłkach dla bezrobotnych w gospodarce amerykańskiej. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda