BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

20.11.2017 09:10  Komentarze giełdowe
Sytuacja rynkowa

Po relatywnej słabości krajowego rynku względem głównych rynków europejskich w zeszły czwartek, w piątek sytuacja uległa zmianie na korzyść rodzimych inwestorów. Główne indeksy warszawskiej giełdy zaliczyły solidną zwyżkę, do czego przyczynił się szeroki rynek – spółki zarówno z WIG20, jak i segmentu średniej i małej kapitalizacji. W szczególności cieszyć może poprawa w obrębie tych ostatnich, które od początku kwietnia uległy mocnej przecenie.

Z perspektywy sektorowej, siłę utrzymały w piątek banki, a dynamiczne odbicie zaliczył sektor paliwowy, po czwartkowej dość mocnej przecenie. Na rynku amerykańskim sesja z przewagą lekkich spadków, w centrum uwagi znajduje się  kwestia procedowanej reformy podatkowej, w szczególności to, jak zagłosuje Senat, który miał nieco odmienne zdanie na niektóre zapisy proponowanej ustawy, aniżeli Izba Reprezentantów (a więc brak konsensusu w obrębie samych Republikanów).
 
W kalendarium dzisiejszej sesji szereg istotnych danych z krajowej gospodarki, m.in. październikowa dynamika produkcji przemysłowej, produkcji budowlano-montażowej i sprzedaży detalicznej (wsparciem dla tej ostatniej może być przyspieszająca dynamika wzrostu wynagrodzeń – piątkowy odczyt wskazał +7,4% r/r, co przekroczyło konsensus rynkowy). Pożywką dla rynków w dniu dzisiejszym mogą być doniesienia z Niemiec, iż zerwane zostały rozmowy koalicyjne pomiędzy partią Angeli Merkel, a liberalną partią FDP, na co spadkami reaguje EURUSD (zniżkują także kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie, aczkolwiek słabsze euro może amortyzować, przynajmniej po części, pogorszenie sentymentu względem indeksów eurolandu). 
 
Więcej informacji w załączniku


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda