BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

29.11.2017 09:16  Komentarze giełdowe
We wtorek sytuacja odwróciła się względem poniedziałku. WIG na pierwszej sesji tygodnia wykazał się relatywną siłą do otoczenia zewnętrznego (przy czym niska szerokość wzrostów w WIG20 w poniedziałek mogła być pewnym ostrzeżeniem), jednak wczoraj kontynuacji już nie było, a wręcz przeciwnie – indeks szerokiego rynku zanotował lekką zniżkę, przy zwyżce na rynkach bazowych, w tym nowych rekordach hossy w Stanach Zjednoczonych.
 
Na wyróżnienie zasługuje ponad 0,5% wzrost sWIG80, dzięki mocnemu fixingowi. Na rynku amerykańskim końca hossy nie widać, a paliwem do wzrostów był kolejny krok w kierunku uchwalenia reformy podatkowej (zaaprobowanie przez komisję budżetową Senatu USA projektu senackiego, co pozwolić miałoby na poddanie projektu ustawy pod głosowanie Senatu jeszcze w bieżącym tygodniu).

Dodatkowo, kolejny raz wyraźnie pozytywny okazał się odczyt indeksu zaufania konsumentów wg Conference Board – najwyższy od listopada 2000 r., a więc od 17 lat. Zbiega się to z mocnymi szacunkami konsumpcji przez
Amerykanów w okresie „szału zakupowego” od zeszłego piątku („Black Friday”) do poniedziałku („Cyber Monday”), o czym wspominaliśmy.
 
Jednym ze słabszych walorów na wczorajszej sesji, wśród spółek o największej kapitalizacji, był KGHM, który zniżkował w ślad za spadającymi cenami miedzi. Ceny surowca w dostawach trzymiesięcznych na LME spadły w pierwsze dwie sesje tygodnia łącznie o 2,8%, przy czym w dniu dzisiejszym póki co zniżka nie ma kontynuacji – ceny lekko odbijają.
W dzisiejszym kalendarium uwagę przykuwa drugi szacunek dynamiki PKB gospodarki amerykańskiej za III kw. br. oraz wstępne dane o inflacji konsumenckiej w Niemczech za listopad. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania sWIG80
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda