BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

01.12.2017 08:53  Komentarze giełdowe
Sytuacja rynkowa

Czwartkowa sesja podtrzymała wykazywaną słabość na krajowym rynku. Indeks WIG jest już prawie w strefie wsparcia poprzedniego dołka (ok. 62214 pkt.). Mnie komfortowo prezentuje się indeks WIG20, gdzie kurs indeksu już narusza wsparcie poprzedniego minimum 2409 pkt. Ewentualne przebicie tej bariery otworzy drogę do dalszej zniżki. Uwagę zwracają ogółem wysokie obroty wczorajszej sesji, które są w dużej części udziałem zapowiedzianej rewizji w indeksach MSCI Poland i MSCI Poland Small Cap.

Do tego pierwszego wejdą spółki CDPROJEKT, DINO oraz PLAY. Natomiast indeks opuszczą akcje EUROCASH. Do indeksu mniejszych spółek wejdą akcje EUROCASH i STALPROD, a opuści awansujący wyżej CDPROJEKT. Dostosowanie portfeli benchmarkowych i ETF wymusiło więc istotny wzrost wolumenu na wymienionych spółkach. Dla rodzimych indeksów giełdowych są zapowiedziane zmiany w mWIG40, indeks zasilą akcje FAMUR i LCCORP, a z niego wyjdą spółki APATOR i TRAKCJA. 
 
W komunikacie porannym ROBYG poinformował, że spółka Bricks Acquisitions Limited należąca do funduszy inwestycyjnych Goldman Sachs International, ogłosi wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji po cenie 3,55 zł (ostatnia cena rynkowa to 3,16 zł). Ponad 50% obecnego akcjonariatu spółki tworzą fundusze inwestycyjne oraz OFE, znaczna premia w stosunku do ceny rynkowej wydaje się kusząca do odpowiedzi na wezwanie.

FAMUR poinformował, że wraz z PFR zamierzają zainwestować wspólnie (po połowie) do 300 mln zł (w I fazie) w spółkę celową Mining Equipment Finance, która ma udostępnić kontrahentom finansowanie nabycia maszyn górniczych np. na podstawie umów leasingowych. Póki co jest ot projekt ograniczony do rynku krajowego ale nie jest wykluczone wyjście na rynki zagraniczne. O powodzeniu oferty przesądzi atrakcyjność oferty finansowej względem już dostępnych możliwości ofertowych sektora finansowego. Spółka LIVECHAT po znacznym osłabieniu notowań z początkiem listopada notuje mocne wzrostowe odreagowanie. Sprzyjają temu zarówno publikacje wyników finansowych (wynik netto po ostatnich dwóch kwartałach - przesunięty rok obrotowy – wykazują wzrost o 23%) jak i zapowiedzi spółki o możliwym debiucie akcji na rynkach w USA oraz wykazaniu dużego przyrostu klientów w listopadzie. 
 
W dzisiejszym kalendarium główne pozycje wypełniają głównie odczyty wskaźników PMI dla Polski oraz innych głównych gospodarek. Dla strefy euro oraz USA wstępne odczyty pojawiły się już w ubiegłym tygodniu, w strefie euro wartość wskaźnika sięgnęła granicy 60 pkt. Dla Polski jest prognozowany odczyt na poziomie 54 pkt. Oprócz comiesięcznych pozytywnych odczytów dla krajowej produkcji przemysłowej uwagę zwraca też wczorajszy pełny raport dla PKB za III kw, gdzie wartość dodana w przemyśle w III kw zwiększyła się o 5,4% licząc r/r. 

Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank
 
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda