BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

06.12.2017 09:09  Komentarze giełdowe
Sytuacja rynkowa
 
Wtorek przyniósł lekki wzrost krajowego rynku, co oznacza kontynuację zainicjowanego w poniedziałek odbicia, po zeszłotygodniowych dość mocnych spadkach. Rynkowi pomagały pozytywnie przyjęte informacje o planach przejęcia Netii przez Cyfrowy Polsat (dodatkowo, wczoraj ogłoszone zostało wezwanie na akcje Netii – szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek). Obie spółki (oraz Mennica Polska, która sprzedała swój pakiet w Netii) zaliczyły solidne zwyżki notowań. Na rynku amerykańskim z kolei sesja lekkich spadków, co jest dziś negatywnie odbierane na rynku azjatyckim, który notuje dość mocną zniżkę.
 
Wczorajsza decyzja RPP i konferencja prasowa wiele nowego nie wniosły. Zgodnie z oczekiwaniami, RPP utrzymała referencyjną stopę procentową bez zmian, utrzymana została także względnie gołębia retoryka, mimo ostatnich mocnych danych z polskiej gospodarki, m.in. CPI za listopad.
 
Od zamknięcia wczorajszej sesji kolejne spółki odzieżowe przekazały miesięczne raporty sprzedażowe: WITTCHEN oraz REDAN wraz ze spółką zależną, TXM. WITTCHEN pokazał dużą dynamikę wzrostu przychodów w listopadzie, w przeciwieństwie do REDANU i odpowiadającej za segment dyskontowy spółki z jej grupy kapitałowej, TXM.
 
W kalendarium dzisiejszej sesji swoisty wstęp do piątkowych, oficjalnych danych z amerykańskiego rynku pracy, w postaci raportu ADP za listopad. 

Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda