BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

18.12.2017 09:00  Komentarze giełdowe
Zamknięcie tygodnia przyniosło umiarkowany spadek krajowego rynku przy względnie neutralnej sesji na indeksach eurolandu. Sentymentowi rynkowi mogła nie sprzyjać czwartkowa zniżka w Stanach Zjednoczonych, w reakcji na groźby wycofania poparcia dla ustawy podatkowej ze strony republikańskiego senatora, Marca Rubio, w przypadku nieuwzględnienia jego postulatu dot. ulgi na dziecko.

Postulat ten jednak został ostatecznie uwzględniony w uzgodnionej w piątek ostatecznej wersji ustawy podatkowej, dla której CIT ma zostać obniżony z 35% do 21% i wejść w życie od 2018 r. W bieżącym tygodniu ustawa powinna zostać przegłosowana przez Izbę Reprezentantów i Senat oraz trafić do podpisu przez Donalda Trumpa. W efekcie, piątek przyniósł nowe rekordy na Wall Street, co dziś buduje „bycze” nastroje na przeważającej części rynków azjatyckich, zwyżkują także kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie.
 
SELVITA poinformowała w sobotę o otrzymaniu zgody amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków („FDA”) na wznowienie badania klinicznego SEL24 fazy I/II, prowadzonego w Stanach Zjednoczonych, co jest następstwem  informacji przekazanych przez spółkę oraz ich pozytywnej oceny przez FDA. Jak podano, decyzja FDA  „(…) umożliwia dalsze prowadzenie badania klinicznego SEL24, w tym włączanie nowych pacjentów do programu, po dokonaniu zmian w protokole badania obejmujących m.in. skorygowanie planu dawkowania do standardowego schematu 3+3, zgodnie z zaleceniami FDA.”, przy czym „Modyfikacja planu badania klinicznego wymaga uzyskania zgody komisji etycznych w poszczególnych ośrodkach badawczych (…)”, nad czym spółka pracuje.
 
W kalendarium dzisiejszej sesji m.in. dane z krajowego rynku pracy (dynamika płac i zatrudnienia) a także finalne odczyty inflacyjne w strefie euro za listopad. 

Więcej informacji w załączniku
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda