BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

09.01.2018 09:01  Komentarze giełdowe
Sytuacja rynkowa

Przebieg poniedziałkowej sesji pod katem zmiany głównych indeksów był sprzyjający dla krajowego rynku i to zgodnie dla głównych grup spółek pod względem kapitalizacji. Indeks WIG kontynuuje wzrostowa ścieżkę, na horyzoncie jest do przetestowania strefa oporu ubiegłorocznego szczytu ok. 66 tys pkt. Biorąc pod uwagę globalne nastroje i wykazywaną od kilku dni poprawę sentymentu do krajowych akcji, prawdopodobieństwo przebicia jest dość znaczne. Uwagę zwraca również indeks średnich spółek mWIG40, którego notowania zbliżają się do górnego ograniczenia kilkumiesięcznego trendu bocznego ok. 5 tys pkt. 
 
W odniesieniu do informacji ze spółek zwracamy uwagę na ogłoszenie wezwania do sprzedaży akcji PEPEES ogłoszonego przez Maksymiliana i Michała Skotnickiego obecnie posiadających blisko 33% akcji, a zamierzających osiągnąć 66%. Proponowana cena to 1,45 zł. Zwykła 3 lub 6 miesięczna średnia arytmetyczna wynosi ok. 1,3 zł, zatem proponowana cena wydaje się być korzystna dla akcjonariuszy rozważających odpowiedź na wezwanie, chociaż bieżąca wycena przy wskaźniku C/Z na poziomie 7,8x względem 10,3x dla ogółem segmentu artykułów spożywczych jest również atrakcyjna. W bieżących komunikatach pojawiają się raporty sprzedażowe segmentu odzieżowego.

Grupa Monnari wykazuje grudniową sprzedaż wyższą o 3,4% licząc r/r, w listopadzie to było więcej o 1,85%, a październiku 3,37%. Zatem raport za cały IV kw. powinien wykazać niewielki 3,2% wzrost, natomiast w ujęciu narastającym za cały 2017 jest szacowane zwiększenie sprzedaży o 7,1%. Wraz z segmentem odzieżowych pojawiają się również comiesięczne raporty sprzedażowe giełdowych deweloperów, Ronson zaraportował w 2017 sprzedaż 815 lokali wobec 821 rok wcześniej, natomiast LC Corp 2092 lokale, czyli tyle samo ile rok wcześniej. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na opublikowany raport o niemieckiej produkcji przemysłowej. Roczna dynamika na poziomie 5,6% przekroczyła prognozy rynkowe 3,9%. Ale też i wczorajszy raport o nowych zamówieniach w przemyśle wykazał wzrost wyższy od szacunków rynkowych. Wciąż mocną stroną niemieckiej gospodarki pozostaje handel zagraniczny. W listopadzie eksport przyrósł o 4,1% licząc m/m podczas gdy import zwiększył się o 2,3%. Prze południem pojawi się jeszcze raport z rynku pracy w strefie euro.
 
Więcej informacji w załączniku


Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda