Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Komentarze giełdowe

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

10.01.2018 09:05  Komentarze giełdowe
Sytuacja rynkowa

Wczorajsza rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego zbiegła się z umiarkowanym spadkiem indeksu WIG oraz słabszym PLN zarówno do EUR jak i USD. Spadkom na rynku akcji oparł się jedynie segment spółek o małej kapitalizacji, mierzony indeksem sWIG80. W otoczeniu zewnętrznym sesja z przewagą niewielkich zmian głównych indeksów, przy czym przeważały wzrosty.

Amerykański S&P500 zanotował szóstą z rzędu wzrostową sesję (a więc póki co wszystkie tegoroczne zakończyły się zwyżką), rosnąc w tym czasie o blisko 3%. Szereg głównych rynków wschodzących (wczoraj Brazylia, dziś z rana Azja) napotkał/napotyka jednak problem z kontynuacją ruchu wzrostowego, co może mieć pewien wpływ na dzisiejsze zachowanie krajowego rynku.
 
Po zamknięciu wczorajszej sesji: PZU opublikowało założenia zaktualizowanej strategii grupy kapitałowej na lata 2017-2020, zaś ALIOR BANK zaktualizował m.in. cele strategiczne (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek); INTER CARS opublikował comiesięczny raport sprzedażowy (skonsolidowane przychody ze sprzedaży w grudniu 2017 r. wzrosły o 7,1% r/r vs. +15,3% r/r za cały 2017 r.); BRITISH AUTOMOTOVE HOLDING („BAH”; wydzielona niedawno część motoryzacyjna dawnego Marvipolu) poinformował o otrzymaniu od większościowego akcjonariusza, Książek Holding Sp. z o.o. (podmiot kontrolowany przez Mariusza Książka, prezesa zarządu BAH), który posiadał na moment przekazania komunikatu 66,01% akcji BAH, informacji nt. rozpoczęcia procesu przyspieszonej budowy księgi popytu na akcje BAH, w ramach której wiodący akcjonariusz chce sprzedać pakiet akcji uprawniający do 20% głosów na WZA spółki; ROBYG poinformował o otrzymaniu listu, skierowanego do Bricks Acquisitions Limited (oraz do wiadomości spółki) od szeregu funduszy inwestycyjnych oraz OFE, będących akcjonariuszami spółki, w którym to stwierdzono, iż zaproponowana  w wezwaniu na akcje ROBYG cena w wys. 3,55 zł na akcję nie odzwierciedla wartości godziwej akcji spółki i wspomniany szereg podmiotów zobowiązał się z osobna do nie sprzedania akcji ROBYG w wezwaniu po takiej cenie.
 
W dzisiejszym kalendarium uwagę przykuwa decyzja RPP ws. stóp procentowych wraz z konferencją prasową, w Stanach Zjednoczonych z kolei na dziś zaplanowane są publiczne wystąpienia niektórych bankierów centralnych. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania sWIG80
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda