BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

13.02.2018 08:53  Komentarze giełdowe
Bieżący tydzień rozpoczął się od odrabiania zeszłotygodniowych strat przez większość światowych rynków akcji, taka sytuacja miała miejsce także na rynku krajowym, gdzie WIG wzrósł o ponad 1%, przy niewielkiej zmienności w trakcie sesji (rynek otworzył się luką i zbliżone poziomy zostały utrzymane do końca), a także przy niewielkich obrotach (ok. 629 mln zł, najmniej od 15 stycznia br.). 

Na rynku amerykańskim także solidne zwyżki (S&P500: +1,39%), co buduje dziś pozytywny sentyment na rynkach azjatyckich (wyjątkiem Japonia, z uwagi na umacniającego się jena).
 
Po zamknięciu wczorajszej sesji PGE przekazało wstępne, szacunkowe, wybrane wyniki finansowe za 2017 r. W samym IV kw. 2017 r. skonsolidowana EBITDA wyniosła 1,493 mld zł , co stanowi spadek o 42% r/r (vs. wzrost o 3% r/r za okres całego 2017 r.), przy czym EBITDA powtarzalna (po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych) wyniosła w IV kw., wg informacji spółki, 1,604 mld zł, co stanowi spadek w porównaniu z powtarzalną EBITDA sprzed roku o 8% (vs. wzrost o 6% r/r za cały 2017 r.). Spółka wskazuje w prezentacji, że na niższą w ujęciu r/r powtarzalną EBITDA w IV kw. 2017 r. wpływ miał niższy wolumen produkcji energii z węgla brunatnego, niższa średnia zrealizowana cena sprzedaży energii oraz większy koszt zakupu paliw.
 
Kalendarium na dziś jest, podobnie jak na wczoraj, względnie ubogie, uwagę zwracać może jednak publikacja inflacji konsumenckiej w Wielkiej Brytanii oraz mający wpływ na notowania surowca cotygodniowy odczyt o zmianie zapasów ropy naftowej wg API. Więcej atrakcji przewidzianych jest na jutro (m.in. odczyty o dynamice PKB w Polsce i strefie euro oraz inflacyjne w Stanach Zjednoczonych; ze spółek jutro wstępne wyniki finansowe za 2017 r. przedstawić ma Bank Handlowy).

Więcej informacji w załączniku
 

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda