BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

13.03.2018 09:01  Komentarze giełdowe
Sytuacja rynkowa
 
Bieżący tydzień rozpoczął się od udanej sesji na rynku krajowym, który kontynuował piątkowe odbicie i drugi dzień z rzędu pozytywnie wyróżnił się na tle parkietów europejskich, na których także przeważały zwyżki, ale o mniejszym zakresie. Na rynku amerykańskim, przy relatywnie pustym kalendarium makro, mieszana sesja, ze spadkiem S&P500 i DJIA oraz wzrostem NASDAQ Comp.
 
Po zamknięciu wczorajszej sesji JSW opublikował raport roczny (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek). Spółka w osobnym komunikacie poinformowała, iż zarząd nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za 2017 r., tym samym zawieszając politykę dywidendową, która zakładała wypłatę co najmniej 30% skonsolidowanego zysku netto za 2017 rok w formie dywidendy.

Spółka motywuje to zapisami Porozumienia z Obligatariuszami (raport bieżący nr 45/2016) oraz koniecznością odbudowania kapitału zapasowego. Także po zamknięciu sesji, CCC podał wstępne dane finansowe za 2017 r., uwagę rynku przykuwać mogą także zmiany w składzie Zarządu ALIOR BANKU.
 
W kalendarium na dzisiejszą sesję publikacjami dnia są odczyty inflacyjne w Stanach Zjednoczonych. Konsensus zakłada niewielki wzrost rocznej dynamiki CPI w relacji do odczytu dla stycznia, przy czym dla inflacji bazowej oczekuje się utrzymania rocznej dynamiki na poziomie ze stycznia. 
 
Więcej informacji w załączniku


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda