BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

14.03.2018 09:01  Komentarze giełdowe
Wtorek przyniósł pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji, w tym na rynku krajowym. Indeks szerokiego rynku, WIG, zanotował 0,8% zniżkę, zrealizowaną głównie w końcowej fazie sesji, co można wiązać z wyraźnym osłabieniem się w tym czasie parkietów eurolandu, na czele z niemieckim indeksem DAX (-1,6%), które negatywnie reagowały na osłabienie dolara i związany z tym wzrost EURUSD. Na notowania amerykańskiej waluty wpływ mogły mieć z kolei zgodne z oczekiwaniami dane o inflacji oraz zmiana na stanowisku sekretarza stanu.
 
Od zamknięcia wczorajszej sesji raporty okresowe przekazały m.in. TAURON, PGNIG, LPP. Spółki pokazały wyniki bliskie opublikowanym już wcześniej szacunkom (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek). Z prezentacji LPP wynika, że spółka oczekuje na bieżący rok utrzymania dwucyfrowej dynamiki sprzedaży (chce rozwijać zarówno salony, jak i e-commerce, który z uwagi na wprowadzony w Polsce zakaz handlu w niedziele jeszcze bardziej nabiera na znaczeniu), chce także wejść do trzech nowych krajów. Spółka celuje także w poprawę marży brutto na sprzedaży, która miałaby wzrosnąć z 52,9% za cały 2017 r. do 54-55% w 2018 r. 
 
Na dzisiejszą sesję uwagę zwracają liczne publiczne wystąpienia przedstawicieli EBC. Ponadto, w godzinach porannych opublikowano finalny odczyt inflacyjny z Niemiec (zgodny z odczytem wstępnym), a w dalszej części dnia opublikowane zostaną m.in. dane o dynamice produkcji przemysłowej w strefie euro oraz sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania DAX
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda