BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

20.04.2018 09:03  Komentarze giełdowe
Podobnie jak w środę, także i wczoraj na parkietach europejskich, w tym w Polsce, gościł względny spokój, a główne indeksy zanotowały niewielką zwyżkę. Na rodzimym rynku kontynuacja obserwowanej w kwietniu relatywnej siły WIG20 vs. spółki z zakresu małej i średniej kapitalizacji. W szczególności, małe spółki, reprezentowane przez sWIG80, w efekcie ponad 0,6% spadku zeszły wczoraj w okolice lokalnego dołka z końca marca br. 

Na rynku amerykańskim umiarkowana korekta kwietniowych wzrostów, liderem zniżki sektor dóbr podstawowych, nieruchomościowy i IT, dobrze spisał się za to sektor finansowy, co jest możliwą reakcją na wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.
 
Pod koniec wczorajszej sesji spółka NEWAG poinformowała o nierekomendowaniu przez zarząd wypłaty dywidendy z zysku za 2017 r. Po zamknięciu sesji AMREST podał dane o przychodach w I kw. 2018 r. (wzrost o 31,1% rdr, licząc w euro, i 31,2% rdr licząc w walutach lokalnych; za część dynamiki odpowiada konsolidacja wyników nabytych sieci i restauracji). Także już po zamknięciu WITTCHEN poinformował o uchyleniu przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie decyzji Dyrektora Izby Administracji Skarbowej określającej zobowiązanie podatkowe w kwocie 2,1 mln zł plus odsetki (korzystny dla spółki wyrok nie jest prawomocny).
 
W kalendarium na dziś brak istotniejszych pozycji. Kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie notują o poranku niewielkie zmiany.

Więcej informacji w załączniku
 

Notowania sWIG80
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda