BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

10.08.2018 09:16  Komentarze giełdowe
W czwartek WIG i WIG20 przedłużyły serię wzrostowych sesji z rzędu do pięciu, mimo że rynki zachodnioeuropejskie zanotowały niewielkie zmiany, a rynkom wschodzącym szkodził umacniający się dolar oraz dodatkowo wyprzedaż kilku walut EM z ostatnich dni, także i dziś (rzeź na tureckiej lirze, mocne osłabienie rosyjskiego rubla).

Giełdy eurolandu może wspierać EURUSD, który zszedł na nowe lokalne minimum (pozytywny wpływ na eksporterów). Na amerykańskim rynku akcji, podobnie jak w Europie Zachodniej, nieduże zmiany głównych indeksów, które stabilizują się niedaleko swoich historycznych maksimów.
 
Po zamknięciu wczorajszej sesji CCC opublikowało wstępne szacunki wyników za II kw. 2018 r., zgodnie z którymi marża brutto na sprzedaży wzrosła z 52,2% przed rokiem do 53,8%. Dla porównania, w I kw. 2018 r. marża brutto na sprzedaży była niższa o 0,8 p.p. rdr. Raport półroczny opublikowała Netia – wyniki II kw. na poziomie przychodów, zysku operacyjnego i EBITDA zbliżone do konsensusu PAP, a zysk netto poniżej, z uwagi na wysokie obciążenie zysku podatkiem dochodowym (10,3 mln zł obciążenia podatkowego vs. 3,7 mln zł przed rokiem). 
 
W kalendarium na dziś punktem dnia jest odczyt inflacji konsumenckiej dla Stanów Zjednoczonych – konsensus zakłada CPI na poziomie 3% rdr, co byłoby szóstym z rzędu miesiącem rosnącej dynamiki w ujęciu rocznym. O poranku, lepszy od konsensusu wstępny odczyt dynamiki PKB za II kw. pokazała Japonia, a w dalszej części dnia także wstępny odczyt PKB za II kw. opublikuje Wielka Brytania. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda