BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

12.10.2018 09:00  Komentarze giełdowe
W czwartek globalne giełdy kontynuowały risk-off, zapoczątkowany środowym tąpniecie na rynku amerykańskim. Gwiazdą dnia było złoto, które wreszcie pokazało symptomy aktywa pełniącego rolę „bezpiecznej przystani”.

Kruszcowi pomagało także osłabienie dolara, które wiązać można ze słabszym od oczekiwań odczytem inflacyjnym w Stanach Zjednoczonych za wrzesień (+2,3% rdr vs. konsensus +2,4% rdr). Trzecią sesję z rzędu spadły rentowności amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych, aczkolwiek wciąż są to poziomy nieco wyższe od majowego, lokalnego szczytu rentowności.
 
Po zamknięciu sesji Amrest opublikował komunikat, w którym poinformował o podjęciu uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego z wyłączeniem praw poboru w wysokości 70 mln EUR (komunikat wskazuje, iż nowe akcje nie mogą być emitowane po cenie niższej niż z uwzględnieniem maksymalnie 5% dyskonta w stosunku do kursu spółki na GPW na zamknięciu sesji przed rozpoczęciem oferty). 
 
W kalendarium na dziś zwracamy uwagę na opublikowany już finalny odczyt inflacyjny z Niemiec (zgodny z odczytem wstępnym), także już opublikowane dane z Chin o wymianie handlowej za wrzesień (w porównaniu z rynkowymi prognozami, szczególnie zaskoczyła wysoka dynamika eksportu – prawdopodobnie może być to efekt zwiększonych zamówień zagranicznych jeszcze przed wejściem w życie ceł na chińskie produkty o wartości 200 mld USD – weszły one w życie 24 września; niewykluczone, że kolejne dane nie będą już tak dobre), odczyt dynamiki produkcji przemysłowej w strefie euro oraz wstępny odczyt Indeksu Uniwersytetu Michigan, obrazującego sentyment wśród amerykańskich konsumentów.

Na dziś zaplanowana jest także rewizja krajowego ratingu przez agencje ratingowe S&P oraz Fitch (agencja S&P obniżyła wczoraj szacunek deficytu sektora finansów publicznych Polski na 2018 r. z 2,0% do 0,9% PKB). Odbijające o poranku indeksy azjatyckie, zniżka cen złota czy rosnące o ok. 1% kontrakty terminowe na główne indeksy eurolandu wskazują na poprawę sentymentu na ostatniej sesji tygodnia. Krótkoterminowe nastroje kształtować mogą także raporty kwartalne amerykańskich dużych przedsiębiorstw – na dziś zaplanowane są publikacje trzech dużych amerykańskich instytucji finansowych. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda