BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

16.10.2018 09:17  Komentarze giełdowe
Początek tygodnia nie przyniósł kontynuacji odbicia z piątku, na globalnych rynkach przeważały spadki, którym uległ krajowy WIG, za sprawą zniżki w obrębie największych spółek. WIG20 dalej znajduje się  poniżej linii szyi możliwie realizowanej formacji głowy z ramionami, najbliższymi wsparciami wydają się  poziomy 2150 pkt. i 2100 pkt. (poziomy zatrzymania spadków z przełomu czerwca/lipca), chociaż poziom docelowy z formacji RGR sięgałby jeszcze niżej.

Na rynku amerykańskim indeksy nie mogły zdecydować się, w którą stronę podążyć (sesja relatywnie niewielkich wahań wokół poziomów odniesienia), ostatecznie zwyciężyła strona podażowa, a S&P500 zamknął się w okolicach dziennego minimum (-0,6% na zamknięciu). Dobrze spisał się rynek turecki (a dodatkowo umocniła się lira), w wyniku rozprężenia stosunków na linii Ankara – Waszyngton, po uwolnieniu przez Turcję amerykańskiego pastora, Andrew Brunsona, co jest dobrą informacją dla rynków wschodzących ogółem (rodzi nadzieję na zmniejszenie problemów gospodarczych państwa, po silnej deprecjacji waluty, co w pewnym momencie mogło przestać być traktowane jako problem idiosynkratyczny).
 
Sektorowym liderem na GPW okazała się wczoraj energetyka, która powróciła do wzrostów po zeszłotygodniowej korekcie. Krajowym podmiotom pomagać mogły z jednej strony silne, blisko 9% spadki cen uprawnień do emisji CO2 (minister energii, Krzysztof Tchórzewski, wystąpił wczoraj do Komisji Europejskiej z prośbą o zwołanie Komitetu ds. Zmian Klimatu i podjęcie interwencji na rynku uprawnień do emisji CO2), z drugiej zaś być może rynek dyskontował piątkowe słowa ministra Tchórzewskiego, iż państwo powinno być przygotowane na ewentualne rekompensaty dla „najuboższych obywateli” z tytułu wzrostu cen energii, co może sugerować otwartość wobec podwyżek cen energii w taryfie dla gospodarstw domowych.
 
W kalendarium na dziś uwagę zwracają krajowe dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw oraz odczyt inflacji bazowej, ponadto w Niemczech odczyt indeksu Instytutu ZEW, a także dane ze Stanów Zjednoczonych o dynamice produkcji przemysłowej. Kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie notują póki co delikatne wzrosty, a sesja w Azji przynosi mieszane zachowanie rynków.
 
...Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank 
 

Notowania GPW
Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda