BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

17.10.2018 09:01  Komentarze giełdowe
Wtorek przyniósł globalne odbicie indeksów, dobrze spisywały się zarówno parkiety europejskie, jak i amerykański. Największym beneficjentem w kraju był segment największych spółek, najbardziej uzależniony od kapitału zagranicznego. WIG20, wzrostem o ponad 2%, przebił poziom 2200 punktów oraz naruszył linię szyi formacji RGR, jednak jeszcze za wcześnie twierdzić o załamaniu się formacji.

Poprawy globalnych nastrojów zupełnie nie wykorzystał segment małych spółek – sWIG80 ustanowił nowe minimum trwającej już ok. trzy kwartały bessy. Na Wall Street sesja z ponad 2% zwyżkami głównych indeksów, a sektorowo najlepiej spisały się spółki technologiczne. Dodatkowo po sesji wyniki kwartalne zaraportował Netflix - wyraźnie zaskoczyły one pozytywnie, papier silne wzrósł w handlu pozasesyjnym.
 
W kalendarium na dziś zwracamy uwagę na krajowe dane o dynamice produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej za wrzesień, finalny odczyt inflacyjny ze strefy euro, dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, a wieczorem czasu polskiego opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia FED, na którym bank centralny, zgodnie z oczekiwaniami, podniósł stopę procentową o 25 pb. Kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie rosną o poranku o ok. 0,4% wskazując na możliwą kontynuację odbicia na rynku kasowym w dniu dzisiejszym.  
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda