BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

08.11.2018 11:24  Komentarze giełdowe
Środa przyniosła silne zwyżki na globalnych rynkach akcji, w tym w Polsce. Wynik amerykańskich wyborów uzupełniających generalnie uznawany jest raczej za korzystny dla sentymentu inwestycyjnego. Osłabieniu podlegał amerykański dolar, co wspierało nastawienie do rynków wschodzących.

Krajowy rynek silnie wzrósł głównie za sprawą spółek z WIG20, utrzymała się bowiem silna polaryzacja rynku – indeks małych spółek, sWIG80, zanotował 1% spadek, schodząc na nowe minima bessy. Na rynku amerykańskim ponad 2% wzrosty S&P500.
 
Od zamknięcia sesji raporty kwartalne przekazały m.in. Alior Bank (wyniki III kw. na poziomie zysku netto zbliżone do konsensusu PAP i o ok. 3% słabsze rdr; wynik odsetkowy wzrósł o ponad 7% rdr a wynik z tytułu prowizji i opłat o ponad 9% rdr; na lekkie pogorszenie zysku netto wpływ miały głównie zwiększone o 28% rdr saldo rezerw i odpisów oraz saldo pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych, które w III kw. 2018 r. wyniosło -15,3 mln zł a przed rokiem +5,4 mln zł), Cyfrowy Polsat (wyniki III kw. nieco lepsze od konsensusu PAP,  o ok. 2% powyżej oczekiwań na poziomie operacyjnym i ponad 8% na poziomie zysku netto na akcjonariuszy jednostki dominującej) oraz Energa (spółka publikowała wcześniej szacunki EBITDA – zaraportowane wyniki są z nimi zgodne). Po zamknięciu wczorajszej sesji PKO Leasing, spółka z grupy kapitałowej banku PKO BP, wezwało do sprzedaży wszystkich akcji Prime Car Management, po cenie 11,38 zł za sztukę (co stanowi premię względem wczorajszego zamknięcia, rzędu 30,5%). Zapisy mają odbyć się w dniach 3 stycznia – 15 lutego 2019 r.
 
W kalendarium na dziś zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie FED – rynek oczekuje braku zmiany w poziomie stóp procentowych (najbliższa podwyżka oczekiwana jest na kolejnym, grudniowym, posiedzeniu). Ponadto, napłynęły już dane z Chin o wymianie handlowej za październik (pierwszy pełny miesiąc po wprowadzeniu przez Amerykanów nowych ceł, i stosownej retorsji ze strony Chin). Zarówno dynamika eksportu, jak i importu, zaskoczyła pozytywnie. Być może zapowiedziany wcześniej wzrost stawki cła z 10% do 25%, który miałby nastąpić od początku 2019 r., odgrywa w tym swoją rolę. 
 
Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda