BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

05.02.2019 08:56  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Nowojorska giełda na plusie prawdopodobnie jeszcze na fali dobrych wieści z frontu negocjacji handlowych oraz pozytywnych danych makro. Wciąż w centrum uwagi inwestorów znajdują się wyniki kwartalne spółek. Dzisiaj powinniśmy dostać informację o wynikach spółki Alphabet (Google), które miały zostać podane po poniedziałkowej sesji w Stanach a także General Motors przed bieżącą sesją, GoPro czy Metlife po dzisiejszych notowaniach. Jak na razie swoje wyniki opublikowało ok. 50 proc. spółek z czego prawie 70 proc. jest lepsza od oczekiwań. 
 
Zobacz także: Komentarz poranny 05.02.2019
 
W Warszawie różnie. WIG bez zmian, WIG20 lekko na minusie a małe i średnie spółki zwyżkowały. PGE kontynuuje trend wzrostowy na kanwie informacji o sporym zainteresowaniu podmiotów w związku z budową morskich farm wiatrowych. Zwyżki na WIG-Energia inicjowała także Energa.

Cały sektor jest na fali wzrostów. Od początku roku zyskał 18 proc.  Gorsze sesje ma mBank raz przez bufor stress testowy nałożony przez KNF, dwa przez brak wypłaty dywidendy. Orange spadał, Trigon DM rekomendował sprzedaż z ceną docelową 5,3 zł. Bogdanka planuje wzrost uzysku węgla w 2019 roku do ok. 65-66 proc. z 60,5 proc. w roku poprzednim. Spółka pozytywnie ocenia perspektywy na 2019 rok w tym zakłada, że wzrost kosztów będzie niższy niż cen węgla.

Zobacz także: Osłabione momentum rynku byka
 
Jak na razie kontynuacja trendu jest zachowana. Czekamy na przebicie poziomu 61 000 pkt. dającego jeszcze większą nadzieję na dotarcie do poziomu 61670,6 pkt. 
 
WIG w układzie dziennym

 
BM Alior Bank
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #38   Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 9: Konrad Okła (18.01.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda