BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

19.03.2019 09:27  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
Wall Street zakończył kolejną sesję zwyżkami pomimo spadkowej sesji Boeinga i Facebooka. Ten pierwszy traci wciąż na fali katastrofy, ten drugi ze względu na zmianę rekomendacji z „kupuj” do „trzymaj” wydanej przez Needham. Oczy inwestorów skierowane są na decyzję w kwestii stóp procentowych i projekcji makroekonomicznych Fed publikowanych we środę. Analitycy oczekują, że FOMC zmniejszy liczbę przewidzianych podwyżek z dwóch do jednej w bieżącym roku a obecne stopy pozostawi na niezmienionym poziomie. 
 
W Europie w centrum uwagi znajduje się Brexit. Dzisiaj wieczorem lub we środę odbędzie się głosowanie po raz trzeci nad umową brexitową. Jeśli warunki zostaną odrzucone rząd Wlk. Brytanii poprosi o długoterminowe wydłużenie czasu wyjścia ze wspólnoty, jak twierdzi rzecznik prasowy brytyjskiego rządu. Dodatkowo „gorącym” tematem jest potencjalna fuzja Commerzbanku z Deutsche Bankiem, po przeprowadzeniu której powstałby czwarty największy bank europejski. Analitycy wskazują, że taka transakcja może nie dojść do skutku ze względu na brak zgody po stronie EBC i innych organów nadzoru europejskiego.
 

W Polsce główne indeksy bez większych zmian, ewentualnie lekko pod kreską. Na głównym parkiecie zwyżkom przewodniczyło CCC wciąż na fali świetlanych projekcji i rekomendacji „przeważaj” z ceną docelową 250zł wydaną przez JP Morgan. Mocno rosło Dino dzięki zakwalifikowaniu się do indeksu WIG20. Najmocniej spadał Lotos. Poza głównym parkietem wyróżniały się banki L. Czarneckiego po informacji o spłacie kredytów zaciągniętych na skutek wycofania znacznej części depozytów. 

Wczoraj opublikowane wyniki Arctic Paper okazały się być znacznie poniżej oczekiwań. Zarząd spółki rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2018 rok ze względu na pogorszenie wyników, realizowane inwestycje i poziom zadłużenia. ElectroMobility Poland (spółka kontrolowana między innymi przez Tauron) zapewnia, że przed 2023 ruszy produkcja polskich samochodów elektrycznych.

Co więcej, Tauron postawił już wieżę szybu Grzegorz w Jaworznie. Rozpoczął też proces mrożenia górotworu, poprzedzający drążenie szybu. Termin opublikowania sprawozdania rocznego został przeniesiony z 24 kwietnia na 3 kwietnia, jak podaje spółka. PKO BP jest zainteresowane otwarciem oddziału w Londynie na paszporcie europejskim a 11 bit zliczyło prawie 6% wzrost na fali entuzjazmu inwestorów do nowego indeksu WIG-Games oraz informacji o poszukiwaniu ekspertów od walki FPP/TPP przez spółkę co może świadczyć o planach produkcji nowej gry.
 
Kurs WIG po wczorajszej sesji pozostał bez zmian, ale sądząc po teoretycznych kursach otwarcia oraz nastrojach globalnych sesja powinna otworzyć się dodatnio.
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Nowy kształt rynku finansowego   Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 7: Konrad Okła - REITy
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda