BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

10.06.2019 08:59  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Piątkowa sesja na krajowym rynku przyniosła niewielką zwyżkę głównych indeksów będąc m.in. na fali globalnego sentymentu. Główne giełdy były pod wpływem dość zaskakującej reakcji na publikację raportu z amerykańskiego rynku pracy. Dane dotyczące przyrostu nowych etatów z odczytem na poziomie 75 tys były mocno poniżej prognoz rynkowych 185 tys. i średniej z ostatnich miesięcy. Mimo tak słabych odczytów reakcja rynkowa była nadzwyczaj pozytywna. Można to tłumaczyć jedynie wzmocnieniem oczekiwań szybkiej obniżki stóp procentowych w reakcji na wykazywane sygnały ryzyka osłabienia koniunktury.

Oczekiwane posunięcie FED wspiera ubiegłotygodniowego wystąpienie szefa FED, gdzie została zasygnalizowana możliwość zmiany obecnie prowadzonej polityki monetarnej. Kwestią problematyczną mogą natomiast pozostać fundamentalne podstawy zwyżki cen akcji, dla których wyniki finansowe po I kw nie były zachwycające i jest ryzyko, że wyniki za całe półrocze również mogą rozczarować, natomiast sama polityka pieniężna w dalszym terminie może okazać się zbyt słabym impulsem do podtrzymania lepszego sentymentu. Historia ostatnich 20 lat zresztą dowodzi, że w momencie zapoczątkowania cyklu obniżek stóp notowania akcji giełdowe spadały. 
 
Zobacz także: FMCM - Euro ma mocny głos
 
Dla krajowego rynku i generalnie rynków wschodzących pozytywnie było odbierane umocnienie walut lokalnych wobec USD. Kurs USDPLN zbliża się do dolnego ograniczenia kilkumiesięcznego trendu bocznego. Duże poruszenie ma miejsce również na rynku obligacji. Rentowności krajowych 10 latek są na poziomie najniższym od blisko 4-lat. Indeks WIG kontynuuje wzrostowe odreagowanie, obecnie jest przy poziomie zniesienia 50% z poprzedzającej fali spadkowej. Nieco wyżej, w pobliżu 58,4 tys pkt., jest kolejna strefa oporu określoną spadkową luką cenową z początku maja. Z bieżących komunikatów dotyczących spółek zwracamy uwagę na CDPROJEKT, gdzie na weekendowych targach E3 został określony termin premiery gry CyberPunk 2077 - 16 kwietnia 2020r. W poniedziałkowym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt wskaźnika nastrojów inwestycyjnych Sentix. 

WIG w układzie dziennym
 
 
BM Alior Bank 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 9: Konrad Okła (18.01.2019)   Albert "Longterm" Rokicki, #110 PYTANIA DO LONGTERMA (25.01.2019)
 

Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda