BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

28.08.2019 13:15  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji Sytuacja rynkowa

Rynki nie wiedzą już co myśleć o relacjach na linii USA-Chiny. Prezydent D. Trump daje sprzeczne sygnały z dnia na dzień. Ostatnie jego słowa wskazują na presje zawarcia umowy po stronie Chin, ze względu na duże straty jakie je dotknęły ostatnią eskalacją wojny handlowej. Pekin twierdzi, że największą przeszkodą w zawarciu porozumienia jest prezydent D. Trump i jego wiarygodność. W Chinach zaczyna się również powątpiewać w podpisanie umowy przed wyborami prezydenckimi w Stanach w 2020 roku, bowiem prezydent D. Trump może szybko złamać ustalone warunki. Azjaci deklarują, że są gotowi na okoliczność braku zawarcia umowy. Analitycy również sceptycznie podchodzą do zapowiadanego porozumienia i ostrzegają przed wyprzedażą na rynku akcji oraz potencjalną recesją spowodowaną zaostrzającymi się relacjami pomiędzy dwoma największymi mocarstwami świata. Na drugiej linii trwa spór Iran-USA. Przedstawiciel Iranu przybył niespodziewanie na szczyt G7 we Francji. Pojawiła się „iskierka nadziei”, że strony przeprowadzą rozmowę i załagodzą stosunki. Iran oświadczył jednak, że nie będzie prowadził rozmów z USA dopóki Ci nie zniosą wszystkich sankcji nałożonych na ich państwo. Deklarują również w mediach, że nie chcą toczyć sporu ze Stanami. Jeśli chodzi o sytuację w spółkach to rosły notowania grupy Altria, która prowadzi rozmowy ze spółką Philip Morris o przejęciu. Podmioty rozdzieliły się 10 lat temu. Facebook poinformował o planach stworzenia konkurencyjnej dla Snapchata aplikacji i na fali tej informacji przyrósł o 2%. Zmarł były, zasłużony dla firmy, dyrektor generalny Volkswagena F. Piech.

 

Zobacz także: Orr otwarty na dalsze obniżki stópGłówne indeksy w Polsce traciły, zgodnie z amerykańskim sentymentem. Najmocniej wśród największych spółek rosła wycena Play po lepszych niż oczekiwano wynikach finansowych. KGHM w sierpniu wypłaci 6% zaliczkę na poczet nagrody dla swoich pracowników. Tauron poinformował, że kupi za kwotę ok. 137 mln euro 5 farm wiatrowych, należących do grupy in.ventus i wierzytelności przysługujące Hamburg Commercial Bank AG wobec spółek zarządzających farmami wiatrowym. Zysk netto Eurocashu wyniósł w II kw. 2019 roku 49,7 mln zł wobec 41,7 mln zł konsensusu. Zysk netto TS Games w II kw. 2019 roku wyniósł 13,1 mln zł wobec 13,9 mln zł konsensusu. Pospadały marże, ale poziomy EBITDA, EBIT, zysk netto zwiększyły się o ok. 80% a przychody o blisko 110% porównując do analogicznego okresu roku poprzedniego. Dzisiaj wyniki opublikuje LiveChat.

WIG w układzie dziennym
  


 
BM Alior Bank 
 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda