BM Alior Bank - Raport Rynkowy

19.06.2017 10:19  Komentarze giełdowe
Informacje gospodarcze

Z kraju:

Dziś o 14:00 podane zostaną dane o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu w maju. Wynagrodzenie ma wzrosnąć według konsensusu o 4,85% r/r, a zatrudnienie – o 4,6% r/r.
 
Sytuacja budżetu jest bezpieczna, ale mimo silnego wzrostu dochodów podatkowych istotne obniżenie deficytu sektora finansów publicznych poniżej 2,9% PKB może być trudne - powiedział wiceminister finansów Leszek Skiba.
 
Ministerstwo Finansów w opinii do jednego z projektów ustawy, ostrzega przed nadmiernym zwiększaniem wydatków i zwraca uwagę na napiętą sytuację sektora finansów publicznych, którego deficyt zbliża się do poziomu 3%, a którego
przekroczenie, może skutkować wszczęciem wobec Polski procedury nadmiernego deficytu. MF twierdzi, że stabilizująca reguła wydatkowa ogranicza możliwość zwiększania wydatków w kolejnych latach.
 
Ze świata:
 
Dziś o 17:00 rozpocznie się wystąpienie publiczne szefa Bundesbanku (J. Weidmann).
 
Dziś rozpoczynają się negocjacje między przedstawicielami Komisji Europejskiej i rządu Wielkiej Brytanii na temat warunków wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej. Wystąpienie Zjednoczonego Królestwa z UE musi nastąpić do 29 marca 2019 roku - dwa lata po uruchomieniu przez poprzedni rząd premier Theresy Mayprzewidzianej w artykule 50 traktatu z Lizbony procedury wyjścia z UE. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda