BM Alior Bank - Raport Rynkowy

20.09.2017 10:55  Komentarze giełdowe
Informacje gospodarcze

Z kraju:

Dziś o 14:00 opublikowana zostanie koniunktura konsumencka.
 
Budżet państwa może zyskać w ciągu dziesięciu lat 11,76 mld zł dodatkowych dochodów z kolejnego uszczelnienia systemu VAT - wynika z oceny skutków regulacji noweli ustawy o VAT.
 
Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza tzw. mechanizm podzielonej płatności (split payment) - podało Centrum Informacyjne Rządu.
 
Ze świata:
 
Dziś o 16:00 w USA opublikowana zostanie sprzedaż domów na rynku wtórnym za sierpień (konsensus: 5,46 mln).
 
Dziś o 20:00 w USA FOMC podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych oraz opublikuje najnowsze projekcje makroekonomiczne.
 
Dziś o 20:20 w USA zaplanowano konferencję prasową po spotkaniu Fed.
 
Członkowie Rady Prezesów EBC są podzieleni ws. kwestii, czy należy zakomunikować rynkowi konkretną datę zakończenia programu QE, gdy w październiku zapadnie decyzja o jego ograniczeniu - podał we wtorek Reuters, powołując się na sześć źródeł w EBC.
 
Narodowy Bank Węgier pozostawił we wtorek bez zmian główną stopę procentową - poinformował bank po zakończeniu posiedzenia. Bank zdecydował jednocześnie o obniżce jednodniowej stopy depozytowej.
 
Narodowy Bank Węgier obniżył limit środków, jakie instytucje finansowe będą mogły ulokować na 3 miesięcznym depozycie w banku centralnym w IV kw. do 75 mld HUF z 300 mld HUF w III kw. - poinformował MNB w komunikacie.

Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda