Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Komentarze giełdowe

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

12.10.2017 11:01  Komentarze giełdowe
Informacje gospodarcze

Z kraju:

Dziś o 14:00 podane zostaną finalne dane o CPI we wrześniu, która ma przyspieszyć do 2,2% r/r.
 
MFW obniżył prognozę deficytu sektora finansów publicznych Polski w 2017 r. do 2,7% z 2,9% PKB, a w 2018 r. podwyższył do 2,7% z 2,6% PKB - wynika z październikowego monitora fiskalnego. W nowej prognozie MFW obniżył również
ścieżkę długu publicznego.
 
Nie ma takiego popytu na kredyt, żeby zmuszało to do podwyższania stóp procentowych - powiedział J. Żyżyński, członek Rady Polityki Pieniężnej.ZUS przekazał OFE 22,65 mln zł, a OFE przelały do ZUS środki w wysokości 1,323
mld zł w ramach tzw. suwaka.
 
OFE w IV kwartale 2017 r. przekażą do ZUS aktywa o wartości kilku miliardów złotych w związku z obniżeniem wieku emerytalnego - ocenił P. Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Dodał, że będzie to efekt jednorazowy.
 
Żaden klub nie sprzeciwił się w środę dalszym pracom nad rządowym projektem ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, która przedłuża zawieszenie podatku na kolejny roku - do końca 2018 roku.
 
Wszystkie kluby opowiedziały się w środę za skierowaniem do komisji rządowego projektu zmian w podatkach, zakładającego m.in. wzrost kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł oraz podniesienie limitu ulgi podatkowej dla twórców.
 
Ze świata:
 
Dziś o 14:30 w USA podane zostaną dane o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych za poprzedni tydzień, które mają spaść do 252 tys.
 
Dziś o 16:30 rozpocznie się wystąpienie szefa EBC (M. Draghi).
 
Amerykańska Rezerwa Federalna nie powinna zbytnio skupiać się na kwestii wzrostu inflacji do celu i kontynuować cykl stopniowych podwyżek stóp procentowych - uważa Esther George, prezes Fed z Kansas.
 
Wielu członków Rezerwy Federalnej uważało, że kolejna podwyżka stóp proc. w 2017 r. jest zasadna - wynika z protokołu z wrześniowego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Również wielu z nich wyraziło obawy, że niska
inflacja może nie mieć charakteru przejściowego. 

Więcej informacji w załączniku


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda