BM Alior Bank - Raport Rynkowy

08.12.2017 10:23  Komentarze giełdowe
Informacje gospodarcze

Z kraju:

Premier B. Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, rezygnacja została przyjęta; Komitet Polityczny wysunął na stanowisko premiera kandydaturę M. Morawieckiego - poinformowała w czwartek rzecznik PiS Beata Mazurek.
 
System finansowy Polski funkcjonuje stabilnie, a natężenie zagrożeń dla stabilności nie zmieniło się istotnie od poprzedniego raportu z czerwca, czyli znajduje się na podwyższonym poziomie - napisano w raporcie NBP. Raport wskazuje, że słabym punktem części banków jest portfel walutowych kredytów hipotecznych.
 
Wyniki testów warunków skrajnych wskazują, że większość banków jest w stanie zaabsorbować skutki potencjalnych szoków dla systemu finansowego - ocenili analitycy NBP w raporcie o stabilności systemu finansowego. Niedobór kapitału
banków w scenariuszu referencyjnym wyniósłby 7,1 mld zł, a w scenariuszu szokowym sięgnąłby 24,9 mld zł w okresie III kwartał 2017-IV kwartał 2019.
 
Czynniki makroekonomiczne dają podstawy do oczekiwania dalszego zrównoważonego wzrostu akcji kredytowej - napisano w grudniowym "Raporcie o stabilności systemu finansowego", przygotowanym przez NBP.
 
W nadchodzących kwartałach zyskowność sektora bankowego mierzona wskaźnikami ROA i RORC będzie prawdopodobnie nadal malała - podano w grudniowym raporcie NBP o stabilności systemu finansowego.
 
Sektor banków spółdzielczych jest stabilny, a sytuacja SKOK-ów pozostaje trudna -napisano w grudniowym "Raporcie o stabilności systemu finansowego", przygotowanym przez NBP.
 
Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się w czwartek za zmianą w harmonogramie prac nad tegorocznym budżetem i ich wydłużeniem. Wniosek w tej sprawie został skierowany do Prezydium Sejmu.

Ze świata:
 
Dziś o 14:30 w USA opublikowane zostaną dane z rynku pracy w tym zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym i prywatnym oraz stopa bezrobocia za listopad.
 
Dziś o 16:00 w USA opublikowany zostanie raport Uniwersytetu Michigan za grudzień.
 
Komisja Europejska i Wielka Brytania porozumiały się co do pierwszej fazy rozmów dotyczących Brexitu dając tym samym unijnym przywódcom możliwość otwarcia drogi do rokowań w sprawie przyszłych relacji handlowych - poinformowała w
piątek rano KE.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda