BM Alior Bank - Raport Rynkowy

15.10.2018 10:40  Komentarze giełdowe
Informacje gospodarcze

Z kraju:

Dziś o 14:00 opublikowany zostanie bilans płatniczy za sierpień.
 
Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-". Perspektywa ratingu pozostała stabilna.
 
Agencja S&P Global Ratings podwyższyła długoterminowy rating Polski w walucie obcej do "A-" z "BBB+". Perspektywa ratingu jest stabilna.
 
Decyzja S&P o podwyższeniu ratingu Polski oznacza przyciągnięcie większej liczby inwestorów, bezpieczeństwo na rynkach finansowych, niższe koszty obsługi długu; przez to więcej środków możemy przeznaczyć na nasze programy rozwojowe - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
 
Po podwyższeniu ratingu przez S&P można zastanowić się nad zwiększeniem emisji obligacji w walutach obcych, przy zachowaniu proporcji długu krajowego do zagranicznego - wynika z wypowiedzi minister finansów Teresy Czerwińskiej.
 
Deficyt sektora finansów publicznych w 2018 r. na poziomie 1% PKB jest bardzo realny - powiedziała w sobotę na konferencji prasowej w Warszawie minister finansów Teresa Czerwińska.
 
Po wprowadzeniu podatku bankowego należy patrzeć na politykę pieniężną tak, jakby stopy procentowe były de facto wyższe od poziomu nominalnego - powiedział Kamil Zubelewicz, członek Rady Polityki Pieniężnej. Dodał, że kwestia
podatku bankowego powinna być neutralna dla polityki RPP, choć jego zdaniem utrudnia podejmowanie decyzji przez Radę.
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda