BM Alior Bank - Raport Rynkowy

05.12.2018 10:17  Komentarze giełdowe
Informacje gospodarcze

Z kraju:

Dziś decyzja ws. stóp procentowych.
 
Wydatki majątkowe budżetu państwa po październiku 2018 r. przyspieszyły do 9,65 mld zł z 7,96 mld zł po wrześniu i obecnie wykorzystanie stanowi 38,4% kwoty planowanej na 2018 rok - podał resort finansów.
 
Dywidendy i wpłaty z zysku do budżetu po październiku wyniosły 1.978,673 mln zł, czyli 88% planu na 2018 rok - podało Ministerstwo Finansów w operatywnym wykonaniu budżetu.
 
Ze świata:
 
Dziś o 10:00 w strefie euro opublikowany zostanie PMI dla usług za listopad.
 
Dziś o 11:000 w strefie euro opublikowana zostanie sprzedaż detaliczna za październik.
 
Inflacja CPI w państwach OECD w ujęciu rocznym wzrosła do 3,1% - podała w komunikacie Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Po wyłączeniu cen żywności i energii wskaźnik CPI w OECD utrzymał się w
październiku na poziomie 2,3% r/r.
 
Dalsze, stopniowe podwyżki stóp procentowych w USA byłyby słuszne - wynika z wystąpienia prezesa Fed z Nowego Jorku Johna Williamsa.
 
Premier Włoch Giuseppe Conte zapewnił, że w najbliższym czasie gotowa będzie nowa wersja budżetu na 2019 rok. Podkreślił we wtorek, że jego celem jest uniknięcie wszczęcia przez UE procedury nadmiernego deficytu.
 
Ministrowie finansów państw strefy euro porozumieli się we wtorek rano w sprawie reform architektury eurolandu, które mają wzmocnić ją na wypadek kryzysów.
 
Prace nad osobnym eurobudżetem mają trwać, ale na razie nie ma harmonogramu jego uruchomienia.
 
Na nieco ponad tydzień przed ostatnim w tym roku szczytem UE KomisjaEuropejska wezwała we wtorek przywódców państw unijnych, by utorowali drogę do porozumienia w sprawie nowego wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027.
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda