BM Alior Bank - Raport Rynkowy

05.02.2019 11:20  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Rynkowy Informacje gospodarcze

Z kraju:

Eksport z Polski w grudniu 2018 r. wzrósł r/r o 2%, a m/m spadł o 20,3% - ocenił główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej Piotr Soroczyński. Jego zdaniem, wielkość eksportu w styczniu z przyczyn sezonowych może okazać się istotnie wyższa w stosunku do wypracowanej w grudniu.
 
Ze świata:
 
Dziś o 10:00 w strefie euro opublikowany zostanie PMI dla usług za styczeń.
 
Dziś o 11:00 w strefie euro opublikowana zostanie sprzedaż detaliczna za grudzień.
 
Dziś o 16:00 w USA opublikowany zostanie indeks ISM dla usług za styczeń.
Ostatnia sesja
 
Sesja bez zaskoczeń
 
Poniedziałek upłynął w spokojnych nastrojach. Brak istotnych figur makrosprawił, że inwestorzy powrócili do wyceny szans na porozumienie handlowe oraz dyskontowania potencjalnego Brexitu bez porozumienia, co przy zeszłotygodniowym gołębim głosie Fed nadal sprzyjał wycenom ryzykownych aktywów. Na tym tle rosły wczoraj rynki akcji, a dług nieznacznie się osłabił. W układzie walutowym EUR-USD pozostawał dość stabilny. Powyższe sprawiło, że
złoty po piątkowej przecenie odrobił nieco strat do euro i lekko stracił do dolara. EUR-PLN zakończył dzień na poziomie 4,2839 a USD-PLN 3,7458. Dziesięciolatki cofnęły się z rentownością do poziomu 2,775%.

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
 
Dzisiejsza sesja 
 
W oczekiwaniu na wystąpienie prezydenta USA
 
Dzisiejsza sesja przyniesie finalne publikacje PMI dla usług w Europie, które nie powinny jednak znacząco wpłynąć na rynki. Pojawi się również sprzedaż detaliczna za grudzień, a po południu ISM dla usług w USA, który może zaskoczyć. Niemniej w dniu dzisiejszym główna uwaga rynków skupiona będzie na zbliżającym się wystąpieniu prezydenta D. Trumpa, który wygłosi opóźnione przez shutdown orędzie o stanie państwa. Kluczowa kwestią będzie determinacja prezydenta do uzyskania finansowania na mur graniczny z Meksykiem i wydatków na infrastrukturę, co będzie oceniane w kontekście powrotu do zawieszenia prac rządu federalnego w USA. Do tego czasu notowania również krajowych aktywów mogą zyskiwać na ostatnim apetycie na ryzyko na świecie.
 
BM Alior Bank 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
#BIZNESwDRODZE, odcinek 5, Michał Sadowski, BRAND24 SA   Albert "Longterm" Rokicki, #110 PYTANIA DO LONGTERMA (25.01.2019)
 

Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda