BM Alior Bank - Raport Rynkowy

21.02.2019 11:56  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Rynkowy Informacje gospodarcze

Z kraju:

Dziś o 10:00 opublikowane zostaną dane o produkcji budowlano-montażowej i sprzedaży detalicznej za styczeń.
 
Inflacja jest silnie zakotwiczona w celu, nie ma potrzeby zmian stóp procentowych - powiedział w środę prezes NBP Adam Glapiński, w trakcie wystąpienia w Krajowej Izbie Gospodarczej.
 
Rząd chce utrzymywać dynamikę wzrostu gospodarczego w Polsce na poziomie 4- 5% - powiedział w środę Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, w trakcie wystąpienia w Krajowej Izbie Gospodarczej.
 
Wzrost PKB w Polsce w 2019 r. ukształtuje się przedziale 3,6-4% - powiedział w środę Adam Glapiński, prezes NBP, w trakcie wystąpienia w Krajowej Izbie Gospodarczej.
W Polsce jest przestrzeń do ewentualnych obniżek stóp procentowych i nie ma potrzeby używania niestandardowych instrumentów polityki pieniężnej - wynika z wypowiedzi Adama Glapińskiego, prezesa NBP.
 
Stopy procentowe w Polsce powinny pozostać bez zmian do końca 2022 r. - powiedziała Grażyna Ancyparowicz, członkini RPP, w środowym wywiadzie dla agencji Reuters.
 
Produkcja przemysłowa w styczniu rosła rdr w 26 spośród 34 branż - podał Główny Urząd Statystyczny.
 
Produkcja przemysłowa w lutym przekroczy 5% - oceniają analitycy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
 
Ze świata:

Dziś o 10:00 w strefie euro opublikowany zostanie wstępny odczyt PMI dla przemysłu i usług za styczeń.
 
Dziś o 13:30 w strefie euro opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia EBC.
 
Dziś o 14:30 w USA opublikowane zostaną dane o zamówieniach na dobra trwałe za grudzień.
 
Dziś o 15:45 w USA opublikowane zostaną wst. PMI dla przemysłu i usług za styczeń.

Zobacz także: Waluty w kontekście PMI
 
Wiele czynników przemawiało za cierpliwym i rozważnym podejściem do przyszłych decyzji ws. polityki monetarnej - wynika z protokołu ze styczniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej. W dokumencie wskazano, że nie jest jasne, jakie korekty w
polityce monetarnej będą odpowiednie w 2019 r. Zwrócono uwagę na potrzebę zakończenia normalizacji sumy bilansowej.
 
Ostatnia sesja
 
Produkcja w styczniu z pozytywnym zaskoczeniem
 
W środę zaskoczeniem po stronie krajowych danych okazały się odczyty produkcji przemysłowej za styczeń. Dynamika wyniosła 6,1% r/r ponad dwukrotnie więcej niż przed miesiącem. Niestety pozytywny impuls ze strony danych nie został w pełni wykorzystany przez złotego, który pozostawał wczoraj pod wpływem nastrojów globalnych. Te niezmiennie wyczekują na informacje z frontu wojen handlowych, a w Europie na rozwój wypadków związanych z
Brexitem.

Brak przełomu w obu kwestiach podczas wczorajszej sesji nie pozwalał na umocnienie euro, co w przypadku EUR-USD przyniosło stabilizację kursu. Na notowania miał wczoraj wpływ także wydźwięk opublikowanych minutek z Fed,
wg którego większość członków gremium zgodnie wskazało na potrzebę cierpliwości i rozważnego podejścia do przyszłych decyzji ws. polityki monetarnej, a także na potrzebę zakończenia normalizacji sumy bilansowej.
 
Stabilizacja EUR-USD przyczyniła się wczoraj do podobnego zachowania par złotowych. Na długu krajowe dziesięciolatki nieznacznie skorygowały wartości po danych o produkcji, natomiast rynki bazowe pozostały bliskie odniesieniu.
 
Dzisiejsza sesja 
 
Dziś wstępne styczniowe odczyty PMI dla usług i produkcji
 
W czwartek głównym wyznacznikiem nastrojów na rynku mają szanse pozostać dane. Kalendarium prezentuje się bogato, a główna uwaga może skupić się na porannych wstępnych danych o PMI w Europie, a w kraju na sprzedaży detalicznej i produkcji budowlano-montażowej. Po południu w USA pojawią się z kolei odczyty zamówień na dobra trwałego użytku oraz PMI dla usług i produkcji, a także cotygodniowe dane z rynku pracy. W tym układzie zaskoczenia po stornie
odczytów mogą okazać się decydujące dla percepcji krajowych aktywów.


BM Alior Bank
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.   STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: Baltic Capital TFI SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda