BM Alior Bank - Raport Rynkowy

25.03.2019 12:27  Komentarze giełdowe
BM Alior Bank - Raport Rynkowy Informacje gospodarcze

Z kraju:

Wartość udzielonych przez banki kredytów konsumpcyjnych ogółem w lutym wzrosła m/m o 886,4 mln zł i wyniosła 191.173,2 mln zł - wynika z danych NBP.
 
Wartość udzielonych przez banki kredytów na nieruchomości dla gospodarstw domowych ogółem w lutym wzrosła w porównaniu z poprzednim miesiącem o 2.692,8 mln zł i wyniosła 434.731,0 mln zł - wynika z danych NBP.
 
Prezes URE zatwierdził taryfę przesyłową Operatora Systemu Przesyłowego - PSE oraz taryfy dystrybucyjne pięciu największych dystrybutorów energii elektrycznej.
 
Spadek średniej stawki za dystrybucję dla wszystkich grup taryfowych dla dystrybutorów wynosi 4% - podał URE w komunikacie prasowym.
Deficyt jednostek samorządu terytorialnego w 2018 roku wyniósł 7,3 mld zł wobec planowanego przez samorządy deficytu w wysokości 22,87 mld zł - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.
 
Wydatki na inwestycje jednostek samorządu terytorialnego w 2018 roku wyniosły 50,71 mld zł wobec 25,082 mld zł po III kwartale 2018 roku - wynika z danych Ministerstwa Finansów.
 
Na rachunku obrotów bieżących eurolandu nadwyżka (sa) w styczniu 2019 r. wyniosła 36,8 mld euro - podał Europejski Bank Centralny w komunikacie.
 
Ze świata:
 
Dziś o 10:00 w Niemczech opublikowany zostanie indeks Ifo za marzec.

Ostatnia sesja
 
PMI w Europie coraz słabsze

Ostatni dzień tygodnia przyniósł niespodziewany zwrot akcji zarówno na rynku walutowym jak i na długu. O ile przez większą część tygodnia euro zyskiwało wobec łagodnego tonu wypowiedzi członków Fed, o tyle w piątek po fatalnych
danych o PMI w przemyśle w strefie euro oraz utrzymującej się niepewności w związku z Brexitem, dolar wyraźnie odzyskał pole. Co więcej amerykańskiejwalucie pomagały tamtejsze dane o sprzedaży nowych domów, a spadek PMI
zarówno w przemyśle jak i usługach nie był tak dotkliwy jak PMI wprzemysłowych odsłonach w krajach europejskich. Ostatecznie EUR-USD zakończył dzień poziomem 1,1313.

Równie ciekawie w piątek przebiegała sesja na długu, gdzie dynamiczne spadki rentowności zaliczyły rynki bazowe.
Amerykańskie Treasuries zeszły w granice 2,452%, a niemieckie Bundy pierwszy raz od 2016 zanotowały ujemną rentowność na poziomie -0,025%. Powyższe sprzyjało również krajowym dziesięciolatkom, które zanotowały poziom 2,837%na zamknięciu. Złoty z kolei, przy wyraźniej aprecjacji dolara, zakończył tydzień w słabych nastrojach, słabnąc zarówno do dolara jak i euro.
 
Dzisiejsza sesja 
 
Na starcie nowego tygodnia awersja do ryzyka dominuje

Ostatni tydzień marca zdominuje kwestia Brexitu. Brytyjczykom kończy się czas na przegłosowanie warunków umowy wyjścia ze struktur Unii Europejskiej, a dotychczas nie udało się uzyskać konsensusu. Strona europejska wydłużyła
wprawdzie czas na decyzje do 12 kwietnie, jednak tylko jeżeli UK przyjmie wynegocjowana wcześniej umowę, co nie jest pewne. Co więcej słabnąca pozycja T. May we własnej partii może zakończyć się nawet dymisją. Tym samym tydzień
otwiera się dość słabych nastrojach, wzmacnianych obawami inwestorów o globalną koniunkturę. Przy braku dziś istotnych publikacji krajowe aktywa zatem nadal pozostawać mogą pod presją, choć dług może wspierać awersja do ryzyka
na świecie. 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
#BIZNESwDRODZE, odcinek 4, Bartosz Kazimierczuk, Tower Investments SA   Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 10: Konrad Okła (15.03.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda