BM BPH: Kolejna sesja przeceny w Warszawie

21.06.2013 08:45  Komentarze giełdowe
Sesja
Po środowej zapowiedzi ograniczenia polityki „luzowania pieniężnego” przez amerykański system rezerwy federalnej sesja na nowojorskiej giełdzie zakończyła się sporymi, ponad jednoprocentowymi spadkami. W oczywisty sposób przełożyło się to na nastroje na innych rynkach, w tym także w Polsce. W rezultacie otwarcie głównego indeksu w Warszawie WIG20 wypadło na prawie jednoprocentowym minusie. W pierwszej godzinie handlu strona popytowa próbowała odzyskać utracone punkty ale bariera 2 400 pkt nie została pokonana pomimo częściowo lepszych od oczekiwań odczytów indeksów PMI w strefie Eurolandu. Niestety niedźwiedzie pozostały wyjątkowo mocne po informacjach, które napłynęły z FED-u i szybko przejęły absolutną kontrolę nad warszawskim parkietem sprowadzając jeszcze w południe indeks WIG20 do poziomu 2 330 pkt (ponad 3,3 procentowy spadek). Po południu skala wyprzedaży uległa wyhamowaniu i notowania akcji próbowały nieśmiało się odbić nawet pomimo nienajlepszych danych opublikowanych w Stanach Zjednoczonych, a dotyczących liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Końcowa faza sesji przyniosła jednak dalsze dramatyczne pogorszenie nastrojów i ostatecznie indeks WIG20 zakończył dzień na prawie pięcioprocentowym minusie (2 297 pkt) z obrotami przekraczającymi miliard 400 milionów złotych. Wśród akcji blue chip nie było ani jednej, która zakończyła dzień na plusie, a spadkom przewodziły walory Tauronu przecenione o prawie 10 procent.

Sytuacja techniczna
Czwartkowa sesja na warszawskim parkiecie zalicza się do grupy jednej z najgorszych dla posiadaczy akcji. Indeks WIG spadł o 3,92%, na wykresie świecowym pojawiła się bardzo długa czarna świeca poprzedzona spadkową luką cenową, a zamknięcie sesji wypadło na minimach dziennych. Sesja nosi znamiona panicznej wyprzedaży, co oznacza, że trudno wskazać, kiedy i na jakim poziomie taki stan rynku się zakończy. Wczoraj pękła większość istotnych wsparć tworzących się w trakcie wzrostów zapoczątkowanych w kwietniu. Jedynym bastionem kupujących, który może zatrzymać panikę jest pułap 45 167 pkt, stanowiący minima z 23 maja. Oscylator RSI bardzo szybko dotarł do dolnego poziomu hamującego spadki tego wskaźnika w trakcie głównych trendów wzrostowych. Można przypuszczać, że strona popytowa spróbuje zatrzymać przecenę, jednak jest to bardzo ostrożne założenie. Sytuacja techniczna może ulec poprawie, dopiero wtedy, gdy kupujący zanegują chociaż w części wymowę wczorajszej sesji. Do tego przydałaby się jakaś sesja wzrostowa, która przełamałaby opór będący połową wczorajszego czarnego korpusu, znajdujący się na 46 607 pkt.

PKOBP
Walne Zgromadzenie PKO BP zdecydowało, że z zysku osiągniętego w 2012 roku na dywidendę trafi 2,25 mld zł, co daje 1,8 zł dywidendy na akcję.
BM BPH Dywidenda w kwocie 1,8 zł/akcję oznacza stopę dywidendy na poziomie 5,3%.

HANDLOWY
Walne Zgromadzenie Banku Handlowego zdecydowało, że z zysku osiągniętego w 2012 roku na dywidendę trafi 756,5 mln zł, co daje 5,79 zł dywidendy na akcję.
BM BPH Dywidenda w kwocie 5,79 zł/akcję oznacza stopę dywidendy na poziomie 6,6%.

INPRO
Akcjonariusze Inpro zdecydowali, że ubiegłoroczny zysk pozostanie w spółce, odrzucając tym samym uchwałę zakładającą wypłatę 0,11 zł dywidendy na akcję.

ELEKTROBUDOWA
Elektrobudowa podpisała ze spółką Tauron Ciepło umowę na budowę nowego bloku ciepłowniczego o wartości 592,5 mln zł netto.

KREDYT INKASO
Kredyt Inkaso planuje 100 mln zł inwestycji w portfele wierzytelności w nowym roku obrotowym, który rozpoczął się 1 kwietnia 2013 roku. Spółka chce jeszcze w tym roku wejść na rynek rosyjski.

KRUSZWICA
Walne Zgromadzenie Kruszwicy zdecydowało, że z zysku za 2012 rok na dywidendę trafi 2,53 mln zł, co daje 0,11 zł na jedną akcję.
BM BPH Dywidenda w kwocie 0,11 zł/akcję oznacza stopę dywidendy na poziomie 0,3%.

Sygnity

Sygnity podpisało umowę na utrzymanie i rozwój Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR). Łączne wynagrodzenie z tytułu jej realizacji nie przekroczy 32,7 mln zł.

SADOVAYA
Sprzedaż węgla Sadovaya w maju 2013 roku wyniosła 3,65 tys. ton, a wydobycie osiągnęło 1,4 tys. ton. W czerwcu, według wstępnych wyników, spółka spodziewa się sprzedaży na poziomie 5 tys. ton oraz 2 tys. ton wydobycia.

Simple
Walne Zgromadzenie Simple zadecydowało o przeznaczeniu na dywidendę 2,06 mln zł, co daje 0,47 zł dywidendy na akcję.
BM BPH Dywidenda w kwocie 0,47 zł/akcję oznacza stopę dywidendy na poziomie 6%.

TAURON

Projekt budowy bloku gazowo – parowego o mocy rzędu 850 MW w Elektrowni Blachownia zmierza ku zawieszeniu - poinformował prezes Tauron Polska Energia Dariusz Lubera. Spółkę celową dla realizacji tego przedsięwzięcia zawiązały w 2012 r. Tauron i KGHM.

MILLENNIUM

Bank Millennium w II kwartale sprzeda kredyty gotówkowe za około 435 mln zł. W całym roku bank może sprzedać tych kredytów za 1,8 mld zł, czyli więcej niż wcześniej planował. Koszt ryzyka tego portfela utrzymywany jest na stabilnym poziomie, z tendencją do poprawy - poinformował wiceprezes zarządu.

BNP PARIBAS
BNP Paribas Bank Polska chce pozyskać z oferty publicznej akcji serii O ok. 300 mln zł brutto. Oferujący przewiduje, że do inwestorów indywidualnych może trafić do 10% nowych akcji, a dotychczasowy właściciel zachowa 85% udziału.

... więcej informacji w załączniku


BM BPH

kk


Notowania ELBUDOWA
Notowania HANDLOWY
Notowania INPRO
Notowania KREDYTIN
Notowania KRUSZWICA
Notowania MILLENNIUM
Notowania SADOVAYA
Notowania Simple
Notowania Sygnity
Notowania TAURONPE
Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda