BM BPH: Kontynuacja wzrostów w Warszawie

10.09.2013 10:05  Komentarze giełdowe
Początek poniedziałkowych notowań na GPW był kontynuacją odreagowania po ubiegłotygodniowej przecenie w Warszawie. Rozpoczęły się one mocną zwyżką indeksu WIG20 o 0,91% (2 259 pkt), a WIG-u o 0,81%. Całkowicie odmienna atmosfera panowała na najważniejszych parkietach europejskich, gdzie start wypadł na niewielkich minusach.

Nie pomogły dobre dane z Japonii (PKB w II kwartale wzrósł o 3,8%, wobec prognoz na poziomie 2,6%), dzięki którym indeks Nikkei zyskał 2,50%. O godz. 10.30 opublikowany został indeks oczekiwań inwestorów finansowych Sentix w strefie Euro, który pozytywnie zaskoczył. Brak w kalendarzu istotnych danych makroekonomicznych sprawił, iż poniedziałkowa sesja na Książęcej przebiegała bardzo spokojnie z lekką przewagą strony popytowej. W czołówce spółek rosnących były JSW, BRE i Bank Handlowy. Na przeciwnym biegunie największe spadki przekraczające 2% zaliczał Eurocash. W drugiej części sesji przedpołudniowe, optymistyczne nastroje nie uległy zmianie. Dominacja strony popytowej była widoczna na całym szerokim rynku. Przy półtora procentowych wzrostach na głównych indeksach pozostałe wskaźniki mWIG40 oraz sWIG80 zwyżkowały odpowiednio 1,85% i 1,78%. Po otwarciu sesji za Oceanem popyt zainicjował kolejny ruch pro-wzrostowy a w efekcie poniedziałkowa sesja zakończyła się dużymi zwyżkami. WIG wzrósł o 2,34% przy obrotach 946 mln zł, a WIG20 zakończył notowania 2,32% zwyżką.

Przeszło 2% zwyżka na indeksie szerokiego rynku dała rezultat w postaci wyrysowania w obrazie graficznym kolejnej białej świecy poprzedzonej wzrostową luką. Co istotne, kontynuacja odreagowania doprowadziła do zanegowania wysokiego czarnego korpusu z czwartkowej sesji a byczą presję zatrzymał dopiero perspektywa domknięcia zakresu ostatniej spadkowej luki. Dwudniowa akcja popytu stwarza sugeruje możliwość utrzymania obranego aktualnie kursu – w tym kontekście znamiennym będzie pokonanie poziomu 47 919 pkt, a więc górnego ograniczenia wspomnianej luki. Od strony szybkich oscylatorów, potwierdzeniem byczego apetytu będzie pokonanie przez RSI skośnego oporu. W efekcie, potencjał do ataku na zeszłotygodniowe maksima stawia pod znakiem zapytania jedynie pro-podażowe wskazanie średnioterminowego ADX ale i w tym przypadku linie kierunkowe sygnalizują nieznaczną poprawę sytuacji. Ewentualne niedźwiedzie kontrakcje nabiorą znaczenia w momencie zanegowania wczorajszego zakresu zwyżki.

BRE

Zakres działalności pionu bankowości korporacyjnej BRE Banku został rozszerzony o usługi bankowości inwestycyjnej dla przedsiębiorstw, powiedział prezes BRE C. Stypułkowski. /Parkiet/

KGHM
Małe złoża surowca kopalni w USA, Kanadzie i Chile należące do KGHM są nierentowne. Spółka planuje je zamknąć do 2014 r. /Dziennik Gazeta Prawna/

AGORA/KINOPOLSKA
Kanał filmowy Stopklatka TV oraz edukacyjny Fokus TV, będące wspólnym projektem Agory i Kino Polska otrzymały koncesje na nadawanie na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. /Dziennik Gazeta Prawna/

ATM
ATM jest zdeterminowany, aby do końca 2013 r. sprzedać posiadany pakiet akcji mPay. Transakcja może spowodować konieczność dokonania jednorazowego odpisu w wynikach jednostkowych - poinformował T. Czichon, wiceprezes spółki. Polityka dywidendowa ATM-u powinna się zmieniać w kierunku coraz wyższych wypłat dla akcjonariuszy. Na zakończenie prowadzonych obecnie projektów inwestycyjnych spółka potrzebuje około 60 mln zł. Po ich zakończeniu EBITDA generowana przez ATM powinna się zwiększyć o ok. 55 mln zł.

NOWA GALA

Ceramika Nowa Gala do końca 2013 r. przedstawi strategię na najbliższych pięć lat, w której zarysuje cele sprzedażowe i rynkowe oraz zdecyduje, w jakim zakresie będzie realizować inwestycje – poinformował wiceprezes spółki P. Górnicki. Spółka spodziewa się, że wyniki grupy w tym roku będą niższe niż rok wcześniej. Po słabszych pierwszych sześciu miesiącach druga połowa roku powinna przynieść jednak stabilizację. Spółka stawia na wzrost eksportu i sprzedaż płytek o dużych formatach, które generują wyższą marżę.

QUMAK
Oferta Qumaka za 68,63 mln zł została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie, dostawę i montaż systemu transportu i kontroli bagażu rejestrowanego w międzynarodowym terminalu lotniczym w Krakowie–Balicach.

ARMATURA
PZU FIZ Aktywów Niepublicznych BIS 2, który w końcu sierpnia ogłosił wezwanie do sprzedaży 36,23% akcji Armatury Kraków, zrezygnował z określenia minimalnej liczby akcji, po której zobowiązałby się do kupna papierów.

EKOEXPORT
Eko Export w polityce dywidendowej zakłada, że za 2013 rok na dywidendę trafi 50-65% zysku, a za 2016 rok 70-90% zysku.

OPONEO
Aviva Investors FIO zmniejszył zaangażowanie w akcje Oponeo.pl do 4,93% KZ i głosów na WZA spółki.

PKP CARGO
PKP Cargo przewiozły w lipcu i sierpniu 2013 roku po ponad 10 mln ton ładunków, czyli więcej niż przed rokiem i niż w pierwszych, trudnych miesiącach tego roku.

TELEKOMY
P4, operator sieci Play, planuje 11 listopada uruchomić komercyjnie usługę mobilnego internetu w standardzie LTE. Firma chce do początku 2015 r. posiadać 3,2 tys. stacji bazowych działających w nowej technologii.

... więcej informacji w załączniku


BM BPH

kk


Notowania AGORA
Notowania ARMATURA
Notowania ATM
Notowania BRE
Notowania EKOEXPORT
Notowania KGHM
Notowania KINOPOL
Notowania NOWAGALA
Notowania Oponeo.pl
Notowania QUMAK
Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda