BM BPH: Korekty ciąg dalszy

17.06.2013 08:41  Komentarze giełdowe
Sesja
Początek piątkowych notowań zarówno na WGPW jak i na głównych parkietach europejskich był odzwierciedleniem dobrych, czwartkowych nastrojów za oceanem. Wzrosty w USA i dobre zakończenie giełd azjatyckich przełożyły się na zielony start parkietów w Europie. Na plusie dzień rozpoczęły najważniejsze europejskie parkiety (DAX +0,70%, FSTE +0,80%, CAC +0,30%). 0,70% zwyżkował WIG20 na otwarciu notowań. Główna w tym zasługa prawie 2% porannym wzrostom na akcjach KGHM, Synthosu, PGNIG i Pekao S.A. O godz. 11 rynki europejskie poznały dane dotyczące inflacji konsumenckiej w strefie euro. Zgodnie z oczekiwaniami analityków tempo wzrostu cen delikatnie wzrosło do 1,4% w maju. Południe na warszawskiej giełdzie przyniosło utrzymanie porannych poziomów indeksów bez wyraźnej przewagi strony popytowej czy podażowej. Mała aktywność kupujących i bliskość bariery 2 500 pkt nie pozwoliła na przebicie psychologicznego oporu i tym samym balansowanie cały czas wokół 2 490 pkt na indeksie WIG20. W drugiej części sesji przed otwarciem giełd amerykańskich inwestorzy poznali dane odnoście produkcji przemysłowej w USA. Po spadku m/m o 0,5% w kwietniu, oczekiwany był wzrost o 0,2% w maju, a faktycznie był na poziomie zerowym. Nastroje inwestorów w końcowej części sesji pogorszyły się po słabszym odczycie indeksu Uniwersytetu Michigan i WIG20 zakończył sesję na poziomie 2 478,43 pkt (+0,23%), WIG zniżkował do poziomu 48 273,42 pkt (+0,25%) przy obrotach wynoszących ponad 935 mln zł.
 
Sytuacja techniczna
W trakcie piątkowej sesji na wykresie indeksu WIG pojawiła się czarna świeca, poprzedzona wzrostową luką cenową. Ostatnia sesja wkomponowuje się w konsolidację kursu, jaka trwała przez cały miniony tydzień. Jednak w minionym tygodniu kupującym udało się zdobyć kolejny argument na swoim koncie w postaci przełamania maksimów z początku roku, znajdujących się na 48 222 pkt. Najbliższy istotny opór dla wzrostu kursu indeksu znajduje się na pułapie 50 164 pkt i wynika z maksimów z maja 2011 r. Przewaga strony popytowej zostałaby mocno nadszarpnięta dopiero wtedy, gdyby kurs indeksu spadł w cenach zamknięcia poniżej ubiegłotygodniowych minimów na 47 890 pkt, co także przełamywałoby połowę wysokiego białego korpusu z 7 czerwca. Dodatkowo taki spadek kuru byłby oznaką fałszywego wybicia powyżej maksimów z początku roku. A zatem dopóki taki scenariusz się nie zrealizuje, inicjatywa będzie znajdowała się po stronie posiadaczy akcji.
 
PKO BP
Agencja Standard&Poor's umieściła długoterminową ocenę PKO BP na liście obserwacyjnej z nastawieniem negatywnym, potwierdzając jednocześnie rating A-. Zmiana jest związana z ogłoszoną transakcją zakupu polskich aktywów Nordei.
 
PGNIG
PGNiG Upstream International, spółka zależna PGNiG, otrzymała udziały w czterech koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych w Norwegii. Dwie koncesje są zlokalizowane na Morzu Norweskim, a pozostałe dwie na Morzu Barentsa.
 
EMC
Fundusze TFI PZU zwiększyły udział w akcjonariacie spółki EMC Instytut Medyczny do 18,33% z 11,55% - poinformowała medyczna firma w komunikacie. W przyszłym tygodniu rozpoczną się zapisy w wezwaniu na akcje spółki ogłoszonym przez podmioty z grupy Penta.
 
ASTARTA
Ukraińska Astarta, działająca w sektorze rolno-spożywczym, chce w tym roku zrealizować inwestycje za ok. 50 mln euro. Środki przeznaczy m.in. na budowę i rozruch zakładu przetwórstwa soi oraz biogazowni, które zostaną uruchomione jesienią. Spółka od kwietnia obserwuje odbicie cen cukru na Ukrainie.
 
KINO POLSKA
Grupa Kino Polska spodziewa się finalizacji przejęcia spółki Filmbox International do końca 2013 roku - poinformował Bogusław Kisielewski, członek zarządu Kino Polska. Dodał, że dzięki przejęciu, od 2014 roku spodziewa się skokowego wzrostu wyników grupy.
 
CITY INTERACTIVE
Sprzedaż gry Sniper 2, wyprodukowanej przez CI Games, osiągnęła poziom blisko 1,2 mln szt. Jesienny termin debiutu Alien Rage jest niezagrożony - poinformowali przedstawiciele spółki.
 
CD PROJEKT
Sprzedaż Wiedźmina 2 przekroczyła 2,5 mln sztuk, może być wsparta pokazem trzeciej części gry - poinformował Adam Kiciński, prezes CD Projektu.
 
AmRest
Amrest kończy w piątek book-building na pięcioletnie obligacje o wartości 150 mln zł - poinformowały źródła rynkowe.
 
ED INNVEST
Walne ED Investu zdecydowało o wypłacie 0,05 zł dywidendy na akcję za 2012 rok.
BM BPH Dywidenda w kwocie 0,05 zł/akcję oznacza stopę dywidendy na poziomie 1,5%.
 
Procad
Walne zgromadzenie Procadu zdecydowało o wypłacie 7 groszy dywidendy na akcję z zysku za 2012 rok.
BM BPH Dywidenda w kwocie 0,07 zł/akcję oznacza stopę dywidendy na poziomie 5,8%.
 
LPP
Akcjonariusze LPP zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę za 2012 rok kwoty 154,01 mln zł.
 
RELPOL
Walne Zgromadzenie Relpolu zdecydowało, że z zysku osiągniętego w 2012 roku dywidenda na akcję wyniesie 0,37 zł.
BM BPH Dywidenda w kwocie 0,37 zł/akcję oznacza stopę dywidendy na poziomie 4,7%.
 
OPTeam
Opteam przeznaczy na dywidendę za 2012 rok kwotę 584 tys. zł, co oznacza 0,08 zł na akcję.
BM BPH Dywidenda w kwocie 0,08 zł/akcję oznacza stopę dywidendy na poziomie 1,1%.
 
ATM GRUPA
Akcjonariusze ATM Grupy zdecydowali o wypłacie 0,02 zł dywidendy na akcję z zysku za 2012 r.
BM BPH Dywidenda w kwocie 0,02 zł/akcję oznacza stopę dywidendy na poziomie 1,2%.
 
AviaAM Leasing
Cena jednej akcji w ofercie AviaAM Leasing, litewskiej grupy zajmującej się leasingiem, obrotem i zarządzaniem używanymi samolotami komercyjnymi, została ustalona na 8 zł wobec ceny maksymalnej na poziomie 16 zł.

... więcej informacji w załączniku

BM BPH

kk


 


Notowania AmRest
Notowania ASTARTA
Notowania ATM
Notowania AVIASG
Notowania CDPROJEKT
Notowania CITYINTER
Notowania EDINVEST
Notowania KINOPOL
Notowania LPP
Notowania OPTeam
Notowania PGNIG
Notowania PKOBP
Notowania Procad
Notowania RELPOL
Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda