BM BPH: Ponownie senna sesja

31.10.2012 09:27  Komentarze giełdowe
Sesja   
Wtorkowa sesja, podobnie jak poniedziałkowa - przebiegała w spokojnych nastrojach, a obroty na warszawskim parkiecie były niemal identyczne. Na całym rynku akcje o wartości 364 mln zł zmieniły właściciela. Z kolei obroty na największych spółkach ledwie przekroczyły 300 mln zł, odnotowując wynik prawie identyczny do poniedziałkowego. Główne indeksy giełdowe odzwierciedlając aktywność inwestorów, zakończyły dzień na skromnych plusach: WIG zyskał 0,15%, a indeks WIG20 wzrósł o 0,3%. Ze strony danych makroekonomicznych, nastroje na GPW kształtowane były przez odczyt stopy bezrobocia w Niemczech w październiku, która zgodnie z oczekiwaniami pozostała na niezmienionym poziomie 6,9%. Popołudniowe dane z USA odnośnie indeksu cen nieruchomości S&P/Case-Shiller zarówno dla 10, jak i dla 20 metropolii wskazywały w sierpniu na poprawę. Jednak brak sesji na giełdzie w Nowym Jorku praktycznie zniwelował pozytywny efekt ze strony odczytu indeksów. W gronie największych spółek na GPW najlepiej prezentowały się akcje LOTOS, które zyskiwały 5,25%, natomiast negatywnie wyróżniały się akcje KERNEL, które we wtorek straciły 2,37%.

Sytuacja techniczna   
Indeks szerokiego rynku zakończył wtorkowe zmagania zyskując 0,15%. Kolejny dzień ograniczonej zmienności, przy śladowej wręcz aktywności na rynku (obroty na poziomie ledwie 364 mln zł! sic!) znalazł odzwierciedlenie w wyrysowaniu w obrazie graficznym piątej już niskiej świecy o znikomych walorach prognostycznych. Tym samym, sytuacja techniczna nie uległa zmianom; rynek przebywa w wąskiej konsolidacji i dopiero pokonanie bądź to ostatnich minimów (zarazem dolny zakres kluczowej luki hossy), bądź okolic 43 442 pkt, będzie przesłanką intensyfikacji ruchów na parkiecie. Argumentem do prób zwyżki jest balansowanie na granicy dolnego ograniczenia średnioterminowego kanału wzrostowego oraz niepogłębione minima na szybkich oscylatorach ale zapał byków może ograniczać podażowe wskazanie średnioterminowego ADX.

Bogdanka   
Elektrownia Ostrołęka wypowiedziała Bogdance wieloletnią umowę na dostawy węgla. Elektrownia za przyczynę wypowiedzenia umowy podała zmianę rynkowych parametrów finansowania niniejszej inwestycji, przyjęcie przez GK Energa Wieloletniego Planu Inwestycji, w wyniku których projekt budowy Bloku C został wstrzymany i w związku z tym nie zostanie dotrzymany planowany na 2016 rok w Umowie termin rozpoczęcia eksploatacji Bloku C.
BM BPH Informacja ma negatywną wymowę. Wartość zawartej w 2010 r. 19-letniej umowy, wg. ówczesnych cen Bogdanka określiła na 12,5 mld zł netto. Otwartą kwestią pozostają świadczenia kompensacyjne – jak wskazano w dzisiejszym komunikacie, Elektrownia zwróciła się z prośbą o podjęcie rozmów w celu rozwiązania umowy za porozumieniem stron przed upływem okresu wypowiedzenia.
 
Warimpex   
Warimpex sprzedaje hotel InterContinental w Warszawie otwartemu funduszowi nieruchomościowemu niemieckiej grupy DekaBank (WestInvest InterSelect). Zamknięcie transakcji spodziewane jest na koniec 2012 roku. Cena przekracza 100 mln euro. Spółka dodała, że aby osiągać korzyści z rozwoju hotelu także w kolejnych latach, Warimpex i UBM będą wynajmować hotel w zamian za stały czynsz dzierżawny i będą go w dalszym ciągu prowadzić pod marką InterContinental do 2027 roku.
 
KGHM   
KGHM może w pierwszym kwartale dokonać emisji długu w dolarach. Spółka może też zmienić politykę dywidendy – zamiast kwoty liczonej od zysku, do akcjonariuszy trafiać miałaby część nadwyżki przepływów finansowych po uwzględnieniu inwestycji. /Parkiet/
 
zue   
PRK, spółka zależna ZUE złożyła ofertę z najniższą ceną w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu modernizacji linii kolejowych na odcinku Zawiercie - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Jaworzno Szczakowa. Wartość netto złożonej przez PRK oferty: 357,4 mln zł.
 
KOELNER   
Grupa Koelner, która na początku roku zakładała, że jej przychody i EBIT urosną r/r dwucyfrowo, po trzech kwartałach oczekuje, że rezultaty w 2012 r. będą zbliżone do tych z 2011 r. - poinformował Radosław Koelner, prezes spółki. Firma chce wypłacić dywidendę z tegorocznego zysku. Prawdopodobnie będzie ona wartościowo zbliżona do tej za rok 2011, kiedy wyniosła 0,33 zł na akcję. /PAP/
 
Nokaut 
  
Grupa Nokaut chce w kolejnych latach utrzymać 50%. tempo wzrostu wyników. Spółka nie widzi zagrożenia dla prognoz finansowych na 2012 rok - poinformował Wojciech Czernecki, prezes Grupy Nokaut. Dodał, że choć spółka skupia się na rozwoju organicznym, to nie wyklucza akwizycji. /PAP/
 
ED INVEST   
ED Invest obniżył prognozę tegorocznych wyników. Planowana sprzedaż ma wynieść 23,2 mln zł, EBIT 0,7 mln zł, a zysk netto 0,8 mln zł. Deweloper przedstawił też prognozy na lata 2013-2014. W przyszłym roku zysk netto ma wynieść 7,9 mln zł, a w roku 2014 powinien wzrosnąć do 12,4 mln zł.

BZ WBK   
Agencja Moody's potwierdziła długoterminowy rating banku na poziomie Baa1 z perspektywą negatywną i krótkoterminowy rating na poziomie Prime 2. Decyzja agencji jest pochodną potwierdzenia ratingów właściciela BZ WBK, hiszpańskiego Banco Santander.
 
TELEKOMUNIKACJA   
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej M. Gaj powiedziała, że przetarg na pasmo 1800 MHz urząd planuje rozstrzygnąć przed końcem tego roku. Ze sprzedaży planuje pozyskać 0,5-0,7 miliarda złotych. O częstotliwości ubiegają się P4, T-Mobile, Oragne, Sferia i Emitel. /Dziennik Gazeta Prawna/

...więcej informacji w załączniku

BM BPH

kk


Notowania Bogdanka
Notowania BZWBK
Notowania EDINVEST
Notowania KGHM
Notowania KOELNER
Notowania Nokaut
Notowania Warimpex
Notowania WIG20
Notowania zue
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda