BM BPH: Wzrostowa sesja na WGPW

28.11.2013 09:31  Komentarze giełdowe
Relatywnie spokojna wtorkowa sesja na nowojorskiej giełdzie mimo wszystko nie pozwoliła warszawskim inwestorom na mocniejsze odreagowanie ostatnich spadków przy Książęcej. Samo otwarcie indeksu WIG20 wypadło na symbolicznym jednopunktowym minusie (2 572 pkt). Po chwilowym dość słabym ożywieniu się strony popytowej to niedźwiedzie przystąpiły do działania, sprowadzając indeks warszawskich blue chip poniżej zamknięcia z ostatniej sesji giełdowej.

Na szczęście dosyć szybko do kontrataku przystąpiły także byki i ponownie na parkiecie pojawił się bladozielony kolor, podbijając do godziny 11-tej wartość indeksu do poziomu 2 586 pkt. Z dużych spółek najlepiej radziły sobie do południa walory Handlowego i PGE, których ceny akcji rosły odpowiednio o 2,2% i 1,5%. Po południu inwestorzy w oczekiwaniu na dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych wstrzymali się z zakupami akcji co spowodowało ponowne „zaczerwienienie się” notowań akcji największych spółek. Gorsze amerykańskie dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku zostały zniwelowane przez lepsze dane z rynku pracy, co znowu pozwoliło na niewielkie wzrosty cen akcji. Ostatecznie indeks WIG20 zakończył dzień na plusie (2 590 pkt) z obrotami przekraczającymi poziom 684 milionów złotych.

W środę na indeksie szerokiego runku inwestorzy udeptywali dołek. Próba sprowadzenia notowań poniżej wsparcia z okolic 54 400 pkt zakończyła się fiaskiem a w obrazie dziennym wyrysowana została niewielka biała świeca, umiejscowiona w zakresie wahań z wtorku. Niestety zasięg odreagowania był niewielki a symboliczny wzrost indeksu nie napawa optymizmem w perspektywie końca tygodnia. Pomimo zamknięcia powyżej odniesienia po wczorajszej sesji niewiele zmienił się także negatywny obraz wskaźników. RSI nieznacznie wzrósł, ale nadal utrzymał się poniżej linii sygnalnej co utrzymuje wymowę wczorajszej negatywnej dywergencji. Osłabił się natomiast oscylator siły trendu ADX sygnalizując słabnącą dominację popytu również w średnim terminie. W tych okolicznościach inwestor w Warszawie będzie dość trudno kontynuować wczorajsze odbicie a kluczowym wsparciem nadal pozostaje obszar 54 000 – 54 400 pkt.

Spółki

PKO BP

- PKO BP planuje w przyszłym tygodniu wysłać zaproszenia inwestorom branżowym, którzy mogą być zainteresowani przejęciem dewelopera Qualia Development. Transakcja może być sfinalizowana w pierwszej połowie 2014 roku;
- PKO BP nie planuje w 2013 roku wychodzić na rynek z emisją obligacji, rozważy w styczniu 2014 roku emisję euroobligacji;
- PKO BP liczy, że do finalizacji zakupu aktywów Nordei dojdzie na przełomie stycznia i lutego 2014 roku.

BZ WBK
BZ WBK planuje, że przejęcie 60% Santander Consumer Bank od Santander Consumer Finance zakończy się do końca I kwartału 2014 roku. Na koniec 2014 roku bank planuje osiągnięcie pro-forma Core Tier 1 na poziomie 13,7%.

GPW

GPW zakończyła pozytywnymi rekomendacjami I etap analiz dotyczących ewentualnego połączenia z giełda wiedeńską. Liczy, że w ciągu kilku tygodni rozpocznie się II etap badań –poinformował Adam Maciejewski, prezes GPW.

Comarch
Comarch Polska, spółka zależna Comarchu, podpisała umowę o wartości 23,85 mln zł brutto na dostarczenie i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego dla projektu „Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie”.

ORBIS
Accor, europejski operator hoteli i główny akcjonariusz grupy Orbis, chce oprzeć swój model biznesowy na dwóch filarach, oddzielając biznes operatorski od inwestycyjnego.

Rafako
- Rafako, które podpisało z instytucjami finansowymi list intencyjny ws. wsparcia projektu budowy bloku w Jaworznie szacuje, że ma szansę na zdobycie potrzebnych gwarancji przed końcem roku. Jeśli jednak spółka miałaby lekkie opóźnienie w tej kwestii, liczy na jeszcze jedno przedłużenie ważności oferty;
- Do listu intencyjnego dotyczącego projektu budowy bloku energetycznego o mocy 800–910 MW w Elektrowni Jaworzno III przystąpił Bank Gospodarstwa Krajowego.

AB PL
Aviva Investors Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty zwiększył zaangażowanie w akcje AB do 5,73% głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

KSG AGRO

KSG Agro spodziewa się w 2014 r. poprawy wyników w stosunku do 2013 r. Wzrosty mają pokazać wszystkie segmenty. Na inwestycje w przyszłym roku spółka przeznaczy ponad 54 mln USD, głównie na kompleks hodowlany trzody chlewnej i zakład do produkcji pelletu z lucerny.

PHN
Banki oferujące rozpoczęły proces poszukiwania inwestorów zainteresowanych kupnem akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości w drugim etapie prywatyzacji.

PKP CARGO
PKP Cargo liczy na kilkadziesiąt milionów złotych rocznych oszczędności, które ma przynieść nowa umowa z dostawcą energii elektrycznej, spółką PKP Energetyka.

... więcej informacji w załączniku

BM BPH

kk


Notowania ABPL
Notowania BZWBK
Notowania Comarch
Notowania GPW
Notowania KSGAGRO
Notowania ORBIS
Notowania PHN
Notowania PKOBP
Notowania PKPCARGO
Notowania Rafako
Notowania WIG20
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda